Potanin Kraliçeleri Yari Final Serisini 2-0'a Taşidi

25.04.2016

Potanin Kraliçeleri Yari Final Serisini 2-0'a Taşidi

Bilyoner.com KBL Play-Off Yarı Final Serisi ikinci maçında Abdullah Gül Üniversitesi’yle karşılaşan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, mücadeleden 76-58 galip ayrıldı. İlk maçı da 82-77 kazanan Fenerbahçemiz, bu sonuçla seriyi 2-0’a yükseltti ve final için büyük bir avantaj elde etti.
 

Beş maç üzerinden oynanan seride üç galibiyet elde eden ekip adını finale yazdıracak. Serinin üçüncü maçı 28 Nisan Perşembe günü Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanacak.
 

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Eenerji Salonu’nda oynanan maçı Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cenk Başak, Erkek Basketbol Takımımızın Menajeri Cenk Renda ve oyuncularından Ekpe Udoh da izledi.
 

Takımımız maça; Birsel Vardarlı Demirmen, Anastasiya Verameyenka, Quanitra Hollingsworth, Marissa Coleman, Alexandria Quigley beşiyle başladı.
 

Karşılaşmaya özellikle dış atışlarda iyi başlayan Fenerbahçemiz, Birsel ve Coleman’ın üçlükleri ve Lavender’ın da sayı katkısıyla 8 sayılık bir fark yakaladı ve skoru 12-4 yaptı. Konuk ekip bu bölümde Mc Carville ve Dimitrakou’yla bulduğu basketlerle farkı eritmeye çalıştı: 12-8. Son bölümde Quanitra ve Coleman’la etkili olan ekibimiz, Mazic ve Chelsea Gray’i durduramayınca fark 2 sayıya indi ve ilk periyot 19-17 tamamlandı.
 

İkinci periyoda Olcay’ın basketiyle giren Takımımız, Coleman’la skoru 23-17’ye getirdi. Abdullah Gül Üniversitesi, Lara Sanders’ın basketleriyle farkı 2 sayıya çekse de Tuğçe ve Olcay’ın turnikeleri farkı tekrar 6 sayıya çıkardı: 28-22. Bu bölümde etkili hücumlar yapan Fenerbahçemiz, Birsel ve Lavender’ın basketleriyle farkı çift hanelere çıkardı ve rakibine mola aldırdı: 32-22. Mola dönüşü ise Dimitrakou’nun 4-0’lık serisi farkı 6 sayıya indirince koç George Dikeoulakos mola alarak oyuna müdahale etti (03:47). Karşılıklı üçlüklerle süren mücadelede alan savunmasıyla rakibin sayı bulma şansını zorlaştıran Fenerbahçemiz, Birsel, Verameyenka ve Coleman’la skoru 42-31’e taşıdı ve soyunma odasına bu skorla gitti. 
 

Karşılaşmanın ikinci yarısı Verameyenka ve Lavender’ın basketleriyle başladı. Takımımızın hücumda yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Kayseri ekibi, Pınar ve Chelsea Gray’le skoru 46-37 yaptı (07:16). Yaklaşık 2 dakikalık suskunluğunu Lavender’la bozan Takımımız, Verameyenka’nın üçlüğüyle farkı 14 sayıya yükseltti: 51-37. Kalan bölümde iyi oyununu sürdüren Takımımız, periyodu 59-42 önde bitirdi.
 

Mücadelenin final periyodunda da iyi oynayan Potanın Kraliçeleri, savunmada agresif bir görüntü sergilerken, hücum organizasyonlarında topu çok iyi paylaştı ve rakibin alan savunmasını Coleman, Lavender ve Tuğçe’yle delerek farkı 21 sayıya kadar çıkardı: 69-48. Kalan bölümde de etkili oyununu sürdüren Fenerbahçemiz, maçı 76-58 kazandı.