03.04.2014

Potanin Kraliçeleri Yari Finalde

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off çeyrek final ikinci maçında Beşiktaş’a konuk olan Fenerbahçemiz, rakibini 51-70 yendi ve seride durumu 2-0’a getirerek,  adını yarı finale yazdırdı. Cappie Pondexter 19 sayıyla maçın skoreri oldu. Takımımız yarı finalde Kayseri KASKİ ile karşılaşacak.


Akatlar Integral Forex Arena’da oynanan maçı Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari de izledi. Karşılaşmada ilk 3.5 dakika 4-4 eşitlikle geçilirken, Cappie Pondexter, Anastasiya Verameyenka ve Kristen Newlin’in sayılarla skor üstünlüğünü ele geçiren Takımımız, ilk çeyreği 14-18 önde tamamladı. 


İkinci periyot Gülşah ve Isabelle Yacoubou’nun karşılıklı basketleri ile başladı. Cappie Pondexter ve Angel McCoughtry ikilisi etkili olan Bayan Basketbol Takımımız, soyunma odasına da 28-34  üstün gitti.


Üçüncü periyotta Beşiktaş maça ortak olmaya çalışsa da Cappie Pondexter liderliğinde buna izin vermeyen Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, skordaki üstünlüğünü korudu ve son çeyreğe 10 sayı farkla 44-54 önde gitti.


Son periyotta oyunun kontrolünü elinden bırakmayan ve sayı farkını daha da fazla açan Potanın Kraliçeleri maçı 51-70 kazandı.