Preldzic: "rakiplerimiz Anadolu Efes Ve Galatasaray Olur"

11.10.2011

Preldzic: "rakiplerimiz Anadolu Efes Ve Galatasaray Olur"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın milli oyuncusu Emir Preldzic, bu sezon Beko Basketbol Ligi'nde favorilerin kendileriyle birlikte Anadolu Efes ve Galatasaray olacağını söyledi.

Emir Preldzic, yaptığı açıklamada, geçen sezona oranla Anadolu Efes ve Galatasaray'ın çok güçlü kadrolar kurduklarını belirterek, "Ligde çok ciddi rakipler var karşımızda. Biz, Anadolu Efes ve Galatasaray şampiyonluk için mücadele ederiz" dedi.

Süren lokavt nedeniyle NBA'den bir çok oyuncunun Türkiye'de forma giyecek olmasına değinen Preldzic, "Genel olarak NBA oyuncularının gelişi Türkiye için güzel bir şey oldu. Türk taraftarları bir çok NBA oyuncusunu izleme fırsatı bulacak. Ama tüm sezon kalamayacaklardır herhalde. O anlamda kötü" ifadelerini kullandı.
Preldzic, THY Avrupa Ligi'nde son derece güçlü rakiplere karşı mücadele edeceklerini vurgulayarak, "Takım olarak yine iyi maçlar çıkartmak istiyoruz. Bu sezon THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nin İstanbul'da gerçekleştirilecek olması bizim için hem motivasyon hem de büyük avantaj. Burada Dörtlü Final oynamak müthiş gurur olur. Ama çok ciddi rakiplerle karşı karşıyayız. Çok sayıda zorlu ve önemli maç oynayacağız. Hedefimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

-"Milli Takım ilk başta garip geldi"-

2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım kadrosunda yer alan Sloven asıllı oyuncu, yaşadığı deneyimi anlattı.
Türk Milli Takımı'nda yer alırken yaşadığı duyguları aktaran Preldzic, "İlk başta garip geldi. Farklı bir milli takım için oynayacaktım. Ancak takımdaki herkes bana yardımcı oldu ve kısa zamanda adapte oldum. İki ay boyunca ekip olarak çok iyi çalıştık ve Avrupa Şampiyonası'nda iyi şeyler de bekliyorduk. Maalesef talihsizlikler oldu" dedi.

-"Aziz Yıldırım'ın yaşadığı talihsiz bir durum"-

Emir Preldzic, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, futbolda yürütülen şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanmasından duyduğu üzüntüyü dile getirirken, yaşananları talihsizlik olarak nitelendirdi.

Başkan Yıldırım'ın kulüp için öneminin büyük olduğunu söyleyen milli oyuncu, "Aziz Yıldırım'ın yaşadığı çok üzücü ve talihsiz bir durum. O, Fenerbahçe'nin her şeyi. İnşallah en kısa zamanda serbest bırakılır ve tekrar aramıza döner" diye konuştu.