"rakibimizi Yenmek İçin Mücadele Edeceğiz"

05.12.2012

"rakibimizi Yenmek İçin Mücadele Edeceğiz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile oyuncumuz Serdar Kesimal, Fenerbahçe’nin yarıştığı  her kulvarda en tepeye oynayan bir kulüp olduğunu belirterek, M’Gladbach karşısında yine ideal kadromuzla sahaya çıkıp yenmek için oynayacaklarını belirtti.

Aykut Kocaman ile oyuncularımızdan Serdar Kesimal, B.M’Gladbach ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi C grubu 6.hafta maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

"Kazanmak için sahaya çıkacağız"
Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, her iki takımın da pozisyonunun sonuca göre değişmeyeceğini hatırlatarak, "Ancak futbolun olduğu her yerde olduğu gibi oyuncular, son derece iddialı, kıyasıya kazanmak için sahaya çıkacaklar. Sezonun başında, grubun birincisini ikincisini tahmin etmek kolay değildi. Son maça kadar kalacağını düşünüyordum. Grupta durumun belli olması bu sıcak lig ortamında biraz lige yoğunlaşmak açısından bir fırsat sundu. Büyük bir mücadelenin içinde olacağı, oynayan grubun sınırsız bir şekilde enerji vereceği büyük bir baskının olmadığı bir maç olacak" şeklinde konuştu.

"Hem Avrupa’da hem de Lig’de iddialıyız"
Aykut Kocaman, Kupa’da iddialı olduklarını belirterek, "Hem ligi hem Avrupa’yı aynı anda götürmeye çalışacağız. Bu çok kolay bir şey değil ama Fenerbahçe yarıştığı her kulvarda en tepeye oynayan bir kulüptür." sözleri ile dile getirirken takımın perşembe günü oynanacak maça ideal kadroa ile çıkacağını vurguladı: "Takım kadromuzda 23 tane yakın kalitede futbolcumuz var. Buradan çıkan her kadro ideal kadrodur. M’Gladbach karşısında yine ideal kadromuzla sahaya çıkıp yenmek için oynayacağız" şeklinde konuştu.

"Ligin ikinci yarısından sonra 2-3 kademe daha ileride olacağız"
Kocaman, Takımımızın; gerek Ligde, gerekse de Avrupa’da sezonun ikinci yarısından itibaren 2-3 kademe daha ileride olacağını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

"Ligde ve Avrupa’da sezonun ikinci yarısında 2-3 kademe daha ileride olacağımıza inanıyorum. Şu anda transfer çalışmamız sıfır. Tabii ki futbolcular izliyoruz, takip ediyoruz ancak herhangi bir çalışmamız, bitmiş, görüşülmüş bir şey yok. Sneijder ile ilgili de herhangi bir çalışmamız yok. Benim bildiğim kadarıyla hiçbir ilgimiz yok ancak benim dışımda bir ilgi varsa bilemem."

"Yapılan saldırıyı Fenerbahçe Spor Kulübü olarak şiddetle kınıyoruz"
Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Kayserispor maçı öncesinde Takım otobüsümüze yönelik gerçekleştirilen taşlı saldırıya ilişkinse, "Ben bildiğim işi yapıyorum. Bildiğim kadarıyla yapıyorum. Çok sevdiğim bir kulüpte görev alma bağlılığım da var. Bugün de böyle yarın da böyle olacak. Başka bir motivasyon kaynağım yok. Kayserispor maçından evvel yapılanlar, Kayserililere mâl edilemez. Ben iki taraftar grubu arasında bir husumet olduğunu düşünmüyorum. Bu çok şiddetli bir karşılama oldu. Ve bu olanlara anlam veremedim. Son dönemlerde Fenerbahçe’ye karşı şiddet uygulaması var. Bu sadece fiilen değil manevi şiddet. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Kayseri’de yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz"  açıklamasını yaptı.

Serdar Kesimal: "Maçtan istediğimiz sonuçla ayrılacağız"
Toplantıda konuşan Serdar Kesimal, Borussia Mönchengladbach karşısında saha ve seyirci avantajını kullanıp,  güzel bir galibiyet alacaklarını belirterek, "İki takım da gruptan çıkmayı başardı. Ama kendi sahamızda galip gelmek istiyoruz. Allah’ın izniyle maçtan istediğimiz sonucu alacağız" dedi.

"Fenerbahçe’nin başarısı için buradayız"
Fazla forma şansı bulamadığı yönündeki soruya ise Serdar Kesimal, takımda rekabetin olduğunu belirterek, "Takımda Recep’ten en yaşlı futbolcumuza kadar herkes elinden geleni yapıyor. Sonuçta Fenerbahçe’nin başarısı için buradayız. Forma şansı gelince elimden geleni yapacağım." cevabını verdi.

"Fenerbahçe çok büyük bir kulüp"
Fenerbahçe gibi çok büyük bir kulüpte forma giydiğine de değinen Kesimal, Borussia Mönchengladbach’ın Türkiye’de küçük göründüğünü ve değersizleştirildiğini söyleyerek, "Rakibimizin sistemi ve ekolü var. Zor bir maç olacak; ama dediğim gibi elimizden geleni yapıp 3 puan almak istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.