30.06.2016

Ramil Guliyev: "gururlu Ve Mutluyum"

Milli atletimiz Ramil Guliyev,  Balkan Şampiyonası’nda elde ettiği başarıya ilişkin görüşlerini, “Romanya’da yapılan Balkan Şampiyonası, gayet iyi geçti. Turnuvada, 100-200 metre yarışlarında kürsünün ilk basamağına çıktım. Güzel bir derece elde ettik. Milli forma altında böylesine güzel bir başarı elde etmek tabii ki mutlu ediyor” şeklinde ifade ederken, ilerleyen günlerde milli forma ile mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası ve Rio Olimpiyatları hakkında da Resmi İnternet Sitemize açıklamalarda bulundu.
 

Balkan Şampiyonası’nda kürsünün ilk basamağına çıkma başarısı gösteren sporcumuz Ramil Guliyev, “Romanya’da yapılan Balkan Şampiyonası, gayet iyi geçti. Turnuvada, 100-200 metre yarışlarında kürsünün ilk basamağına çıktım. Güzel bir derece elde ettik. Milli forma altında böylesine güzel bir başarı elde etmek tabii ki mutlu ediyor. Balkan Şampiyonası’nda sadece ülkemi değil, Fenerbahçe’yi de en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Mücadele ettiğim her platformda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” şeklindeki açıklamasıyla her zaman zirve mücadelesi vereceğinin de altını çizdi.
 

Avrupa Şampiyonası ve Rio Olimpiyatları hakkındaki görüşlerini de paylaşan Ramil Guliyev, “Önümüzde bir Avrupa Şampiyonası var. Amsterdam’ın ev sahipliğinde 6-10 Temmuz tarihleri arasında 1928 Olimpiyatları’nın yapıldığı tarihi stadyumda yapılacak ve milli takım formasıyla madalya mücadelesi vereceğim. Çok önem verdiğim bir turnuva. Oradan da en iyi dereceyle ayrılmak istiyorum. Ardından ise 2016 Rio Olimpiyatları başlayacak. Tabii Olimpiyatlar her zaman her sporcunun yarışmak istediğim bir turnuva olmuştur. Orada olmak beni heyecanlandırıyor. Bundan dolayı da mutluyum. Ancak dediğim gibi Olimpiyatlar öncesinde düşünmemiz gereken bir Avrupa Şampiyonası var. Şimdilik önceliğimi orada, ardından Olimpiyatları düşüneceğim” diyerek sözlerini noktaladı.