Ramil Guliyev: "Tarihe imzamızı attık"

09.07.2017

Ramil Guliyev: "Tarihe imzamızı attık"

100 metreyi 10 saniyenin, 200 metreyi ise 20 saniyenin altında koşarak tarihe adını yazdıran 27 yaşındaki atlet Ramil Guliyev, dünya atletizm tarihinde 100 metreyi 10 saniyenin altında koşan ikinci beyaz atlet unvanın da sahibi oldu.

Bursa'da yapılan Türkiye Süper Ligi final mücadelesinde 100 metreyi 9,97 saniyede koşarak büyük bir başarıya imza atan Fenerbahçeli milli atlet Ramil Guliyev, sıradaki hedefinin önümüzdeki ay Londra'da yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'nda madalya olduğunu söyledi.

Resmi Sitemize açıklamalarda bulunan başarılı atlet, bu rekorla birlikte tarihe imza attıklarını söyledi. Hedefleri arasında 200 metrede Avrupa rekoru, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlarda madalya kazanmak olduğunu belirten Ramil Guliyev, bu dereceyle birlikte çıtanın kendileri için yükseldiğini ve artık daha iyi dereceler için yarışacaklarını söyledi.

Öte yandan milli atlet Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan “Güncel” programına konuk oldu. Programda Amatör Şubeler Genel Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, Fenerbahçe Atletizm Şubemiz Sorumlusu Gürsel Özyurt ile Ramil Guliyev'in antrenörü Oleg Mukhin yer aldı.

Ramil'in başarılı bir sporcu olduğu kadar düzgün bir karaktere de sahip olduğuna dikkat çeken Amatör Şubeler Genel Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, “ Başkanımız Ramil'i aradı ve başarısından ötürü tebrik etti. Ramil inşallah 200 metrede Avrupa rekorunu kıracak ve atletizm tarihine geçecek. Sadece dereceleri ile değil duruşu ve karakteri ile de çizgisinden sapmayan bir sporcu. Aynı düşüncelerim antrenörü içinde geçerli. Ramil ile inşallah daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.

Fenerbahçe Atletizm Şubemiz Sorumlusu Gürsel Özyurt da, hem 100 metrede hem de 200 metrede bir sporcunun bu başarıları elde etmesinin kolay olmadığına dikkat çekerek, Bursa'da yapılan final etabında mücadele eden tüm sporcuları ve teknik ekibini de ayrıca tebrik etti.

Ramil Guliyev'in antrenörü Oleg Mukhin ise desteklerinden ötürü Başkanımız Aziz Yıldırım başta olmak üzere tüm yöneticilerimize ve şube sorumlularına teşekkür etti.

Ramil Guliyev programın ardından aynı zamanda eski atlet olan annesi Olga Khuliyeva ile objektiflerimize poz verdi.