Reto Ziegler: "ruhum, Kalbim, Aklim Her Zaman Fenerbahçe'deydi"

01.02.2013

Reto Ziegler: "ruhum, Kalbim, Aklim Her Zaman Fenerbahçe'deydi"

Fenerbahçemizin yeniden kadrosuna kattığı Reto Primin Ziegler, ayrı kaldığı dönemlerde bile ruhunun, kalbinin ve aklının hep Fenerbahçe’de olduğunu ve Fenerbahçe’yi hep yakından takip ettiğini  söyledi.

Sağlık kontrolünden geçtiği Liv Hospital’da bir basın toplantısı düzenleyen Reto Ziegler, bu dönemde diğer Türk takımlarından da teklifler aldığını ancak Fenerbahçe’de olduğu için mutlu olduğunu ve bu camiaya uzun yıllar hizmet etmek istediğini söyledi.

Taraftarla yeniden buluşmak için sabırsızlandığını belirten Ziegler, yeni dönemde 33 numaralı formayı giyeceğini de sözlerine ekledi.

Takviyelerle çok daha iyi bir Fenerbahçe olacak

Sözlerine Fenerbahçe’ye duyduğu özlemi dindirmenin mutluluğunu dile getirerek başlayan Reto Ziegler, "Fenerbahçe’ye dönmek benim için önemli bir hedefti. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çok açık yüreklilikle bir şey söylemek istiyorum.ruhum ve kalbim her zaman Fenerbahçe’deydi, ruhum ve kalbim Fenerbahçe’de kalmıştı. Yuvaya döndüğüm için mutluyum. Aklım ve kalbim hiç bir zaman Fenerbahçe’den ayrı olmadı, yakından takip ettim" diye konuştu. Takımın hedefleri hakkında ise Ziegler, "Önümüzde ciddi bir süreç var, 3 kulvarda iddiasını sürdüren bir Fenerbahçe var ve hedefler için de kaliteli bir kadro var. Şimdi bu kadroya Emre, ben ve Webo dahil oluyor. Tüm bu takviyelerle çok daha iyi bir Fenerbahçe olacak" dedi.

1. sırada özlem duyduğum hep Fenerbahçe taraftarı oldu

İstanbul’a dönmekten ayrıca mutlu olduğunu belirten Reto, "Türkler daha iyi bilir İstanbul, dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Bu güzel şehre dönmek, benim için ayrıca mutluluk verici. Şehirden öte ben Fenerbahçe’yi, formayı çok özledim. Pazar günü ful dolu statta taraftarlarla karşılaşmayı umut ediyorum. Onlar bana her zaman destek verdiler. Benim her zaman 1. sırada özlem duyduğum Fenerbahçe taraftarı oldu" ifadelerini kullandı.

Somut olmasa da teklifler geldi

Fenerbahçe’den ayrı kaldığı dönemlerde Türk takımlarından transfer teklifleri geldiğini belirten Ziegler,  "Geçen sezonun sonu aslında dönmeyi çok istemiyordum, kalmayı istiyordum. Takım arkadaşlarım da bu isteğimi biliyorlardı. Ama futbolda  her zaman istedikleriniz olmuyor. Şartlar öyle değildi. Uygun şartlar şu anda oluştu ve ben  bunun mutluluğunu yaşıyorum. Geçen süreçte Galatasaray ve Beşiktaş’ın ilgileri oldu, temasa geçtiler ancak somut olarak bir şey olmadı. Ben profesyonel bir futbolcuyum. Somut bir şey olsaydı gider miydim? Bilmiyorum ama sarı lacivert renklere dönmekten ve bu şansın bana verilmesinden çok mutluyum. Benim de hedefim bu forma altında uzun yıllar bu kulübe bu camiayı hizmet etmek" diye konuştu.

Şampiyon olacağız

Bu sezonki şampiyonluk yarışını değerlendiren Ziegler, "Geçen sezon kıyasıyla bir yarış oldu. Bu yarış sürecinde çok da fazla rakibimizin durumuna bakmadık, daha çok kendi durumumuza baktık. İşi sonuna kadar getirdik kıl payı hedefi kaçırdık. Çok üzücüydü. Bu sene rakibimize saygı duymakla beraber, ben çok fazla rakibimizle ilgilenmek istemiyorum. Ben iniyorum ki çok kaliteli bir kadromuz var geçen sezonki şampiyonluk yarışında sonlara doğru gösterdiğimiz mücadeleyi bu sene de gösterirsek şampiyon olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Sert bir hazırlık kampından geçtim

Kendi fiziksel durumu ve takım içindeki rekabet hakkında da konuşan Reto Ziegler, "Fizik olarak iyi durumdayım. Moskova takımıyla sert bir hazırlık kampından geçtim, daha da hazır duruma geleceğim. 27 yaşındayım kariyerimdeki en verimli yılları Fenerbahçe’yle yaşayacağım. Rekabet hakkında ise tüm futbolcular Fenerbahçe’nin başarısı için mücadele ediyor. Başımızdaki hocamız takım için en sağlıklısı neyse o kararı verecek. Ben de kendi performansımı artırıp takım için faydalı olmaya çalışacağım" diye konuştu.

Büyük taraftarla buluşacağım için sabırsızlanıyorum

Toplantının son bölümünde çok sevdiğini söylediği taraftarlara mesaj yollayan Reto Ziegler, "Onları, büyük Fenerbahçe taraftarını her zaman yanımızda görmek istiyorum. Ancak onlar yanımızda olduğu zaman başarılı olabiliriz. Onlar stadı doldurursa şampiyon oluruz. Büyük Fenerbahçe taraftarıyla buluşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum" dedi. Forma numarası  olarak 33’ü seçtiğini belirten Reto Ziegler, "Çünkü 3 rakamı benim için her zaman uğurlu rakam olmuştur. Geçen sezon Fenerbahçe’de ve İsviçre Milli Takımı’nda da 3 numaralı formayı giyiyordum. Şimdi 3 dolu olduğu 33’ü giyeceğim" dedi. Reto sözlerini "Takım arkadaşlarımı çok özledim onlarla bir araya gelmek istiyorum" diyerek noktaladı.