20.02.2014

Rivas Ecopolis 62-71 Fenerbahçe

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Kadınlar Euroleague B Grubu’nda 11.maçında İspanyol temsilcisi Rivas Ecopolis ile karşılaştı. Potanın Kraliçeleri, Pabellon Cerro Del Telegrafo’da oynanan müsabakadan 71-62 galip ayrıldı. Takımımız böylece 11’de 11 yaparak namağlup unvanını sürdürdü.


İspanyol temsilcisi karşısına Cappie, Angel, Veremeyenka, Birsel ve Matovic ilk beşiyle başlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, baştan sona üstün bir oyun sergilediği karşılaşmadan 71-62 galip ayrıldı.


Karşılaşmanın ilk çeyreğinde Cappie ve Matovic’in basketleriyle etkili olan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, ilk 5 dakikalık gölümü 8-8’lik eşitlikle geçti. Angel’ın da skora katkı yapmasıyla ilk periyot 18-22 Fenerbahçemizin üstünlüğü ile geçildi.


Müsabakanın ikinci periyotunda ise rakip üzerindeki etkinliğini arttıran Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, ilk 5 dakikalık bölümü rakibinin 13 sayı önünde tamamladı(22-35). Son 3 dakikalık bölüm ise 25-40 Potanın Kraliçeleri’nin üstünlüğü ile geçilirken, rakibine bu çeyrekte sadece 9 sayı atma şansı veren Takımımız soyunma odasına 27-41 önde girdi.


3.çeyreğe ise Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Veremeyanka’nın 2 sayılık basketiyle başlarken, ev sahibi Rivas Ecopolis; Hassell, Nicholls ve Ocete ile bulduğu sayılarla farkı 8 sayıya kadar indirdi(42-50). Son bir dakikalık bölümde ise Angel ve Hollingsworth ile sayılar bulan Takımımız, final periyotuna 49-53 önde girdi.


Maçın final periyotunda ise rakip potada Yacoubou ve Esmeral’in basketleriyle etkili olan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Birsel ve Veremeyanka'nın  da skora katkı yapmasıyla mücadeleden 62-71 galip ayrıldı.


Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızda Bibrzycka ve McCoughtry 14'er sayıyla en skorer isimler oldu.