Roberto Carlos Moskova'daki Kampimizi Ziyaret Etti

21.08.2012

Roberto Carlos Moskova'daki Kampimizi Ziyaret Etti

Eski oyuncularımızdan, Brezilyalı unutulmaz futbolcu Roberto Carlos, Spartak Moskova maçı için Rusya’da bulunan Fenerbahçemizin kampını ziyaret ederek Başkanımız, yöneticiler ve eski takım arkadaşlarıyla bir araya geldi.

Moskova’da Takımızın kamp yaptığı otele gelen, 2007-2010 yılları arasında Fenerbahçemizde görev yapan Roberto Carlos, FB TV’ye yaptığı açıklamada Fenerbahçe ve o muhteşem taraftarını asla unutmadığını söyledi.

Amacının dostları ziyaret etmek olduğunu belirten Roberta Carlos, "Aslında buraya dostlarımı, arkadaşları görmeye geldim. 2,5 sene boyunca Fenerbahçe forması giydim. Bu süre içerisinde hem çok güzel dostluklar edindim, hem de kaldığım ülkeyi tanıma fırsatım oldu. Bunun yanında Türkçeyi de öğrenmeye çalıştım. Sonuç olarak da benim içimde yer eden bir şehir ve takım olarak kaldı. Fenerbahçe’nin de buraya gelmesi kadar güzel bir şey olamazdı. Eski takımım ile aynı şehirde olmak beni mutlu etti. Gerçek dostlarımı burada gördüm. Aynı zamanda Spartak Moskova ile oynayacakları maç için başarılarımı diledim." diye konuştu.

Futbolu bırakmasına rağmen, halen futbolun içerisinde yer aldığını söyleyen Carlos, "Şu an için takımımla birlikte Rusya’da geziniyoruz. Bir çalışma yürütüyoruz. Bildiğiniz üzere futbolu bıraktım. Takım içerisinde de hem hocamıza yardımcı oluyorum, hem de yönetimin içerisinde bulunup, tecrübelerimi takıma aktarıyorum" dedi.

Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçe taraftarını çok özlediğini dile getiren Brezilyalı efsane: "Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Kadıköy’de oynamak gibisi yok. En çok özlediğim şey de, Saracoğlu’nu dolduran o harika seyirci önünde futbol oynamak. En başta da dediğim gibi 2,5 senem geçti Fenerbahçe’de ve bunun sonucunda güzel dostluklar da edindim. Fakat taraftarımızın, Türk insanının size göstermiş olduğu o sevgi, o misafirperverlik ister istemez unutamadığınız anılarınız arasındaki yerini alıyor. Kulübün, tesislerin içerisindeki ortam ile oradaki o sıcaklık hayatım boyunca da benim hatırlayacağım şey olacak" şeklinde özlemini dile getirdi.

Yeni sezon öncesi Fenerbahçemizin yaptığı transferler hakkında da konuşan Carlos: "Fenerbahçe, her zaman olduğu gibi yine, yeni sezon öncesi kadrosuna çok önemli isimleri katarak, çok güçlendi. Ayrıldığım andan itibaren Fenerbahçe ile olan bağlantımı hiçbir şekilde koparmadım. Gerek maçları, gerekse de yeni transferleri olsun takip ediyorum. Ben 2012-2013 sezonu için Fenerbahçe’nin çok güçlü bir takım kurduğunu düşünüyorum. Ben bu sene Fenerbahçe’nin sadece yurt içindeki kupalara değil, yurt dışındaki kupalara da talip olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun sebebi de gerek tesisleşme, gerekse de altyapıdaki çalışmalar olsun çok iyi ve sistemli bir işleyişe sahip. Bunun dışında taraftar için söyleyecek söz yok zaten. Onlar takımlarına her koşulda destek vermesini biliyorlar. Takım da kaliteli olduğuna göre Fenerbahçe’nin başarılı olmaması için hiçbir sebep yok. Benim de kalbim Fenerbahçe’yle" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’de geçirdiği 2,5 yıl boyunca Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kendisine her zaman sevgi ile yaklaştığının altını çizen Roberto Carlos, "Başkan Aziz Yıldırım’ın geçirdiği süreçten dolayı üzgün, ama şu an aramızda olduğu için de çok mutlu olduğumu söylemek isterim. Hem ailesine, hem de kendisine yürekten sabır diliyorum. Kendisini tekrar takımla birlikte, takımın başında görmekten dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Burada kaldığım süre içerisinde de sevgisini benden esirgemedi. Aynı şekilde bu sevgi ayrıldıktan sonra da devam etti. Benim de kendisine karşı sevgim ve saygım sonsuzdur. Bundan sonra her zaman olduğu gibi Fenerbahçe’nin yanındayım" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu’nu dolduran ve gönülden Fenerbahçe’ye bağlı olan o büyük Fenerbahçe taraftarı hakkında da konuşan Carlos : "Fenerbahçe taraftarına olan sevgimi bir kez daha belirtmek isterim. Çeşitli sosyal paylaşım ağlarından beni ne kadar çok özlediklerini, Fenerbahçe forması ile beni görmekten gurur duyduklarını söylüyorlar. Ben de onlara Fenerbahçe’de geçirdiğim 2,5 yılın benim için büyük bir gurur ve onur kaynağı olduğunu söylemek isterim. Fırsat bulduğum ilk anda İstanbul’a gelerek, eski takımımı ziyaret edip, o ortamı tekrar taraftarlarımızla yaşamak için elimde geleni yapacağım" diye konuştu.

Roberto Carlos, son olarak bütün Fenerbahçelilerin ve Fenerbahçe camiasının Ramazan Bayramını kutladığı sözlerine ekledi.