Roberto Iniguez: "2. Kez Finaldeyiz"

11.04.2014

Roberto Iniguez: "2. Kez Finaldeyiz"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Başantrenörü Roberto Iniguez, 18'de 18 yaparak 2. kez finale yükseldiklerini söyledi.


Maçın ardından FB TV'ye konuşan Başantrenörümüz Roberto Iniguez, "Takımımız adına, kulübümüz adına, oyuncularımız ve taraftarlarımız adına finale yükseldiğimiz için çok mutluyum. 18'de 18 yaptık. 2. kez finaldeyiz. Takım ciddi anlamda bugün iyi bir efor sarf etti. Oyuncularımız sahada doğru kararlar verdi. Capie'nin rolü çok büyüktü. Oyunu müdafa yönü açısından çok önemliydi. Galatasaray ile Pazar günü final oynayacağız. Onların bugünkü galibiyeti baskı altında olmadan aldığını düşünüyorum. Tebrik ediyorum" dedi.

 

Oyuncularımızdan Birsel Vardarlı, Agniezska Bibrzycka ve Isabelle Yacoubou'nun FB TV'ye açıklamalar ise şöyle:Birsel Vardarlı: "Umarım galip gelen taraf biz olacağız"
" İki takımda bugün sahada yorgun gözüküyordu. Yavaş oynayan ve sert takım ile karşılaştık. Beklediğimiz skorlarla da geçti oyunun sonu.. Geçen seneki senaryoyu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bir gün dinlenelim. Final bizi bekliyor. Galatasaray'ı biliyoruz onlar da bizi biliyor. Umarım galip gelen taraf biz olacağız." Agniezska Bibrzycka: "Galatasaray'ı bir kere yendik bir daha da yenebiliriz"
"Çok heyecanlıyım. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Tüm maçlarda savaştık. En önemlisi bu. Kötü zamanlarımız oldu ama mücadele edip kazanan taraf olduk. Galatasaray'ı bir kere yendik bir daha da yenebiliriz. O güçteyiz."Isabelle Yacoubou: "Artık finalde kazanmayı düşüneceğiz"
"Yine kazandığımız maçtı. Bu bizim için en önemlisi. Artık finalde kazanmayı düşüneceğiz. Türkiye ligi finali gibi değil. Onlarla burada oynadık ve kazandık. Yarın dinleneceğiz. Pazar günü maça çıkacağız."