Roberto Iniguez: "herkesin Beklediği Bir Final Oynanacak"

05.01.2013

Roberto Iniguez: "herkesin Beklediği Bir Final Oynanacak"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın antrenörü Roberto Iniguez, basketbol severlerin beklediği bir final müsabakasının oynanacağına değinerek, "Herkesin beklediği final oynanacak ve şunu yinelemek istiyorum ki bu maçta favori olmayacak. Cumhurbaşkanlığı Kupası ve ligdeki maçtan çok farklı bir mücadele olacağı kesin" dedi.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın antrenörü Roberto Iniguez ile Takım menajerimiz Didem Akın ve oyuncularımızdan Esmeral Tunçluer,  Galatasaray ile oynayacağımız Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası final maçı öncesinde, bugün Ramada Plaza Antalya Hoteli’nde gerçekleştirilen basın toplantısına katıldı.

Roberto Iniguez: "Bu maçın favorisi olmayacak"
Böylesine önemli bir maçta, favori olarak gösterilecek bir takımın olmadığını belirten Roberto Iniguez, "Herkesin beklediği final oynanacak ve şunu yinelemek istiyorum ki bu maçta favori olmayacak. Cumhurbaşkanlığı Kupası ve ligdeki maçtan çok farklı bir mücadele olacağı kesin. Ben şu noktada rakibimizin kim olduğuyla ilgilenmektense kendi takımıma ve oyuncularımın performanslarına bakıyorum. Onların form durumları benim için daha önemli. Finale zorlu iki maç sonrasında geldik; ilki beklediğimiz gibi çekişmeli geçerken, yarı finalde 20 dakika kadar iyi oynayarak kazandık. Finalde de en iyi şekilde oynayıp bu performansımızı 40 dakikaya yaymamız lazım. Bizim, bu tip maçlara her zaman hazır olmamız gerekiyor çünkü bir taraftan ligde mücadele ederken bir yandan da Avrupa’da hedefimiz doğrultusunda yürüyoruz. Şimdi bu zorlu maçların arasında Galatasaray’ı bu sezon üst üste 3. kez yenerek kupaya ulaşmamız gerekiyor. Yalnız tüm bunların dışında bizler antrenör ve oyuncu sıfatlarının öncesinde birer insanız. Bu nedenle Sylvia Fowles’ın yaşadığı üzüntüyü ben de paylaşıyorum ve kendisine başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.

Esmeral Tunçluer: "Önümüzde önemli bir 40 dakika var"
Antrenörümüz Roberto Iniguez’in ardından söz alan oyuncumuz Esmeral Tunçluer ise Sylvia Fowles’a başsağlığı dileyerek sözlerine başlarken, "Zorlu maçlar oynayarak buraya geldik. Artık önümüzde son 40 dakika var. Diliyorum ki yarın her şey bizim lehimize gelişir ve buradan mutlu ayrılan taraf biz oluruz" yorumunda bulundu.

Didem Akın: "Hedefimiz kupayı kazanmak"
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın menajeri Didem Akın ise takımın durumunun gayet iyi olduğunu belirtirken "Hedefimiz tabii ki bu kupayı kazanmak. Eksik veya sakat oyuncumuz bulunmuyor. Bunun için iyi çalıştık ve biz de bu kupayı 10. kez kazanmak istiyoruz. Taraftarlarımızla beraber Antalya’da bu kupayı kaldıracağımıza inanıyorum" diye konuştu.

6 Ocak Pazar günü Antalya Kepez Belediyesi Spor Salonu’nda oynanacak final mücadelesinin başlama saati 15.00.