Robin Van Persie: "galibiyetten Ötürü Çok Mutluyum"

20.09.2015

Robin Van Persie: "galibiyetten Ötürü Çok Mutluyum"

Takımımıza Bursaspor karşısında galibiyeti getiren golü atan Hollandalı yıldız oyuncu Robin van Persie, galibiyetten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. 
 

Öncelikle yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Hollandalı yıldız, “Zor bir karşılaşma oldu bizim için. Bursa iyi bir takım. Savunma adına kompakt oynuyorlar. Ön taraftaki oyuncuları da iyi. 1-1 olduğundan sonra zorlu bir hal aldı karşılaşma. Bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Ben bu akşam aldığımız galibiyetten dolayı çok mutluyum” dedi.
 

Kendini iyi hissettiğini ifade eden Robin van Persie, “Dürüst olmak gerekirse kulübede olduğumdan dolayı mutlu değilim. Kendimi iyi hissediyorum, fiziksel açıdan iyiyim, 90 dakika oynayabilecek durumdayım. Tam maç oynayabilirim. Kulübede olduğum için mutlu değilim. Buna cevap vermenin tek yolu takımı galibiyete taşımaktı. Ben de bunu yaptım" diye konuştu. 
 

Maçta giydiği formayı kondisyoner Fatih Yıldız’a veren yıldız oyuncu, “Bu akşam giydiğim formayı kondisyonerimize armağan etmek istedim. İlk günden beri fitness ta benimle çalışıyor. Ona teşekkür anlamında bu formayı verdim. İlk günden beri benle ve tüm takımla meşgul. Bizim için emek veren insanları takdir etmek çok önemli diye düşünüyorum. Arka planda da uğraşan birçok insan var. Onlara da teşekkür etmek, onları takdir etmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.
 

Attığı golde asisti yapan Hasan Ali’nin performası ile ilgili de Robin van Persie, “Gerçekten çok iyi bir asistti ve çok iyi bir performans koydu Hasan Ali. Topu geriye doğru kesişi son derece önemliydi. Pasın hızı da önemliydi. Pası sert atsa, ben o golü öyle atamazdım. Pasın hızını çok iyi şekilde ayarladı” değerlendirmesinde bulundu.