Roman Petrovich Neustadter İmzaladi

08.07.2016

Roman Petrovich Neustadter İmzaladi

Alman asıllı Rus futbolcu Roman Petrovich Neustadter, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen bir törenle, kendisini 3 yıllığına Kulübümüze bağlayan resmi sözleşmeye imza attı.

 

İmza töreninde Asbaşkanlarımız Şekip Mosturoğlu ve Tahir Sarıoğlu da yer aldı.


Mosturoğlu: “Bayramları inşallah eskisi gibi coşkuyla kutlarız”

Törende ilk olarak söz alan Asbaşkanımız Şekip Mosturoğlu konuşmasına Ramazan Bayramını kutlayarak başladı. Mosturoğlu, “Hem Camiamızın hem de İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Ayrıca dün Giresun’da meydana gelen elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Bayramları eskiden coşkuyla kutlardık. Ama şimdi hep acılar oluyor. İnşallah yeniden bayramları coşkuyla kutlarız. Ben yeni transferimiz  Roman Neustadter’e Kulübümüze ve Camiamıza hoş geldin diyorum. Umarım Türk Futboluna ve Fenerbahçemize büyük hizmetleri olacak” diye konuştu.

 

Roman, Türkçe ‘Günaydın’ diyerek söze başladı

Yeni transferimiz Roman Petrovich Neustadter ise sözlerine Türkçe ‘Günaydın’ diyerek başladı. Neustadter, “Öncelikle herkese merhaba. Burada olmaktan dolayı çok büyük mutluluk yaşıyorum, gururluyum. Harika bir takıma, dev bir kulübe geldim. Gelenekleri olan, çok büyük bir taraftara sahip bir kulübe geldim. Takıma katkı sağlamak yardımcı olmak istiyorum. Takım arkadaşlarım ve hocamla birlikte taraftarlarımızı mutlu etmek için elimizden geleni yapmak istiyorum. Umarım başarılı oluruz. Burada olmamın amacı da bu” ifadelerini kullandı.

 

Roman Neustadter, “Her iki mevkii için de taktik bilgisine sahibim”

İmzaların atılmasının ardından medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Roman Neustadter, oyundaki pozisyonu hakkında, “Orta saha ve stoper; iki pozisyonda da oynayabiliyorum aslında. Ayrıca bu zamanda hangi pozisyonda oynadığınız da çok fark etmiyor aslında. Her iki pozisyon için de taktik bilgisine sahibim. Aslında defansif orta saha oynuyordum. Höwedes sakatlandı ve orada oynayacak başka oyuncu yoktu. Hocamız beni uygun gördü. Savunmanın ortasında oynadığım maçlarda üst üste kazanınca da hoca orada devam etmemi istedi ve ben de devam ettim. Aslında hikaye bu. Ben kendimi takım oyuncusu olarak adlandırıyorum. Hocam nerede görev verirse, takımın ihtiyaçları doğrultusunda orada oynarım” diye konuştu.

 

Roman Neustadter, “Fenerbahçe’de olduğum için gururluyum”

Yaptığı her sözleşme dönemi sonunda bonservisi elinde olarak başka kulüplere transfer olduğunun hatırlatılması üzerine Neustadter, “Ben yeni bir sözleşme imzalarken bu sözleşme ne zaman bitecek diye imzalamam. Futbolda ne olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Futbolda çok net doğrular yok. Fenerbahçe İle çok iyi bir görüşme süreci gerçekleştirdik. Bana büyük bir aileye geleceğimi söylediler. İyi tesisleri, büyük bir taraftarı ve iyi bir hocası olan bir kulübe geldiğimi söylediler. Bunlar Schalke’den buraya gelme nedenlerim. Büyük ve gelenekleri olan bir kulübe geldim. Bir kez daha söylüyorum. Burada olduğum için gururluyum. Bir kez daha teşekkür ediyorum beni buraya getirdikleri için” dedi.

 

Roman Neustadter: “Türkiye’den başka bir takımla görüşmedim”

Transfer süreci ve Türkiye’den başka bir takımla görüşüp görüşmediği sorulduğunda ise Neustadter, “Futbolda çok fazla dedikodu olur. Bu dönemde başka takımlarla konuştum ama Türkiye’den, başka bir takımla konuşmadım. Fenerbahçe’nin ilgisini duyduğumda menajerime hemen görüşelim dedim. Almanya dışında oynamak istiyordum ve Fenerbahçe de benim için bu anlamda en iyi adım oldu bence” diye yanıt verdi.

 

Topuk Yaylası’na doğru yola çıktı

İmza törenin ardından sahaya geçen ve objektiflere pozlar veren Roman Neustadter, dana sonra Takımımızın sezon öncesi hazırlık kampına katılmak için Topuk Yaylası’na doğru yola çıktı.