16.01.2014

Rüyalari Gerçek Oldu

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören bir grup Fenerbahçe sevdalısı minik taraftarımız, sosyal sorumluluk projesi kapsamında futbolcularımızla ve teknik heyetimizle bir araya geldi.


Takımımızın kamp yaptığı otele gelerek, akşam antrenmanını izleyen minik taraftarlar, Teknik heyet ve futbolcularımızla tanışarak rüyalarını gerçekleştirdiler. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 16 ayrı Tıp Fakültesi’nin 1.sınıfında eğitim gören öğrencilerin başlattığı proje ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Lösemi, Böbrek ve Kalp yetmezliği tedavisi gören Fenerbahçeli bir grup çocuğun rüyası gerçekleşmiş oldu. Oyuncularımız, misafirlerini sahaya davet ederek, antrenman öncesinde onlarla futbol oynayıp, hatıra fotoğrafı da çektirdiler.


Konuyla ilgili Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan projenin koordinatörü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Burçak Yılmaz şu açıklamalarda bulundu:
16 ayrı Tıp fakültesinde okuyan 1.sınıf öğrencileri tarafından bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Koordinatörlüğünü de ben üstlendim. Amacımız lösemi, böbrek yetmezliği, kalp hastalığı gibi hasta çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirmek oldu. Bugün de Fenerbahçe sevdalısı bir grup çocuğumuzla birlikte Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımının antrenmanını izlemeye geldik. Oyuncular ve teknik ekip çocuklarımızla ilgilendiler, onlarla top oynayıp fotoğraf çektirdiler. Ben böyle bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmemizde bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Çünkü bütün hastalıklarda en önemli şey moral ve motivasyondur. Burada geçirdikleri bir günün ardından çocuklarımızın morallerinin yükseldiğini tahmin ediyorum.”


İsmet Can, duygulandırdı
Takımımızın antrenmanının ziyaretçilerinden biri de İsmet Can oldu. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören 14 yaşındaki İsmet Can, ayaklarıyla yaptığı resimleri futbolcularımız ve teknik heyetimizle paylaştı. Futbolcularımız ve Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, yaptığı resimlerden dolayı da İsmet'i tebrik ederek, onunla fotoğraf çektirdiler.


Antalya Fenerbahçe Futbol Okulları antrenmanımızı izledi
Antalya Fenerbahçe Futbol Okulları, Takımımızın akşam saatlerinde gerçekleştirdiği antrenmanı izledi. Takımımızın kamp yaptığı otele gelen minik futbolcular, takımımızın antrenmanını izledi. Antrenman öncesinde futbolcularımızla top oynayıp, hatıra fotoğrafı da çektiren spor okulu öğrencileri, tezahüratlarda da bulundular.