Salih Ve Recep: "11'in Değişmez İsimlerinden Olacağiz"

24.07.2012

Salih Ve Recep: "11'in Değişmez İsimlerinden Olacağiz"

Fenerbahçemizin kadrosundaki genç oyunculardan Salih Uçan ve Recep Niyaz, fiziklerini de geliştirerek çok daha iyi duruma geleceklerini ve Fenerbahçe on birinin değişmez isimleri olacaklarını söylediler.

Fenerbahçemizin devam eden Avusturya kampında bugünkü antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genç oyuncularımız Recep Niyaz ve Salih Uçan, kamp hakkındaki düşüncelerini ve futbol geleceklerini değerlendirdiler.

Recep Niyaz: Özel programlarla eksiklerimi gideriyorum

Recep Niyaz: "Kamp bizim için son derece verimli geçiyor. Çok ağır tempoda idmanlarımızı tamamladık. Vaslui maçını düşünerek idman temposu düştü. Vaslui maçına yaptığımız hazırlık maçlarıyla hazırlanıyoruz. Hazırlık maçlarında 3 maçı da berabere tamamladık, skorlar önemli değil. Çok iyi futbol oynuyoruz, sadece girdiğimiz pozisyonları değerlendiremiyoruz. Vaslui maçında bunları değerlendirerek, tur atlayıp Şampiyonlar Ligi’ne kalırız.Geçen sene gerçekten fizik olarak iyi durumda değildim. A Takım’da devam ettiğim özel idman programı var. Hem fiziksel hem de mental olarak çok iyi durumdayım. Aykut Hocam beni beğenip A Takıma aldı. O zamanki durumumla bugünkü durumumu çok farklı, buluyorum. Çok büyük sevgi, bana yapılan ilgi ve yardım vardı. Aykut Hocam ağabeylerim başta Kaptan bana çok yardımcı oldular. Fiziksel olarak çok yararlarını gördüm. Çok daha iyi olacağımı düşünüyorum çünkü her geçen gün çok daha iyiye gidiyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Zaten özel idman programıma devam ediyorum. Tek eksikliğimi fizik olarak düşünüyorum, bunu da devam ettiğim idman programıyla gidereceğimi düşünüyorum" dedi.

Salih Uçan: "Defansif yanımı geliştireceğim"

Salih Uçan ise "Kamp güzel geçiyor. Burada hazırlık maçları oynadık. Son maçımız kaldı. İkimiz de genç arkadaşlarız. Ağabeylerimizden öğreneceğimiz çok şeyler var. Önümüzde uzun yıllar var. Önümüzdeki yıllarda daha çok fazla forma bulmaya çalışacağız. İlk 11’in değişmez isimlerinden olmaya çalışacağız" dedi.  A Takıma alınan 10 gençten sadece ikisinin kaldığının sorulması üzerine Salih Uçan, "Çok güzel bir şey. 10’a yakın gençten ikisi olmak güzel bir duygu" dedi.  Salih sözlerini, "Buca’da hocam beni ofansif oynattı. Burada defansif anlamda oynuyorum. Ofansif anlamda daha iyi olduğumu söyleyebilirim ama defansif yanımı da geliştireceğim yavaş yavaş" diyerek tamamladı.