Şampiyon 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programına konuk oldu.

27.05.2019

Şampiyon 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programına konuk oldu.

26 Mayıs Pazar günü, Fox TV'de yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat Hafta Sonu programına konuk olan; 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanımız Ruşen Çetin, 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü Başkanımız Kemal Yüksel, Takım Menajerimiz Ogün Karataş, oyuncularımızdan kaptan Morteza Ebrahimi ve Murat Yazıcı, IWBF EuroLeague III ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi Şampiyonluklarını değerlendirdi.

Başkanımız Ruşen Çetin öncelikle, Engelli Yıldızlar Spor Kulübü'nün 1907 Fenerbahçe Derneği çatısı altına geçmeden önceki süreçlerinden ve engelli sporları branşına dair katkılarından dolayı Kemal Yüksel'e ve Ogün Karataş'a ve Av. Güvenç Gürkaynak'a teşekkür ederek başladı.

Kulübümüzün Başkanı Ali Koç'un engelli spor branşlarına olan ilgisini, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu olarak, Kulübümüzden ve Derneğimiz üyelerinden izin alarak üstlendiklerinden bahseden Başkanımız Ruşen Çetin, halihazırda ligde mücadele eden ve Yıldızlarımızın, 9 günlük yoğun plaf-off maratonundan, şampiyonluğa uzanan hikayelerinden bahsetti.

Murat Yazıcı; tüm takım arkadaşlarına ve yönetime, emeklerinden dolayı teşekkür ederek, şampiyonluğa her daim inandıklarını ve bu konuda en büyük motivasyonun zor zamanlarda güç buldukları motivasyon konuşmaları olduğunu söyledi.

Takım kaptanımız Morteza Ebrahimi, engelli bireylerin çok savaşmaları ve kendilerine inanmaları gerektiğinin, evden çıkıp spor yapmalarının, toplumsal hayata katılımları açısından ne kadar önemli olduğundan bahsederek, kendilerinin bu zorlu süreçteki deneyimlerinden bahsetti.

Takım Başkanı Kemal Yüksel, tekerlekli sandalye basketbolundaki puanlama sisteminden bahsederek, takımların kadın-erkek bireylerden karma biçimde oluştuğundan ve 1990'da kurulan İstanbul Yıldızlar Engelli Spor Kulübü'nün kuruluş hikayesinden söz etti.

Takım Menajeri Ogün Karataş, engelli bireylerin çocuk yaşlarda ilk kulübe adım attıklarıyla, sporcu olduktan sonraki gelişimleri arasındaki farkları anlatarak, engelli bireylerin topluma kazanılmaları yönünden spor yapmanın ne kadar önemli olduğunu ve 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü olarak, kapılarının her zaman engelli bireylere açık olduğunu belirtti.