Şampiyon 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımımız, FBTV'de 14/16 programına konuk oldu.

17.05.2019

Şampiyon 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımımız, FBTV'de 14/16 programına konuk oldu.

Şampiyon 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımımız, yoğun turnuva takviminden sonra soluğu FBTV stüdyolarında, 14/16 programında aldı.

Programda ilk söz alan Takım Başkanı Kemal Yüksel, 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü olarak, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde ilk şampiyonluğumuzu değerlendirerek; IWBF Euroleague III turnuvası ve hemen akabinde Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi müsabakalarına çıkan takımımızın, yoğun takvimlerine rağmen iki büyük kupa kazanmalarının takdire şayan olduğunu belirtti. Kemal Yüksel, bu zorlu play-off sürecinde, 9 gün boyunca takımla beraber yoğun emek harcayarak karşılaşmaları canlı yayınlayan FBTV çalışanlarına teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Ardından söz alan Takım Koçumuz Can Aksu sözlerine, Fenerbahçe Spor Kulübümüz Başkanı Sayın Ali Koç'a teşekkür ile başlayarak, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ruşen Çetin, Yıldızlarımızın Onursal Başkanı Güvenç Gürkaynak'a, Yıldızlarımızdan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Gökhan Akça'ya, Yönetim Kurulumuza ve 1907 Fenerbahçe Derneği çalışanlarına, Takım Psikologu Üyemiz Emine Palaz'a destekleri için teşekkür ederek söze başladı.

Takım kaptanımız Morteza Ebrahimi takım arkadaşlarına gayretleri için teşekkür ederek başlayarak, zorlu şampiyonluk yolunda takım olarak hep beraber kaybettiklerini, üzüldüklerini, kazandıklarını ve sonunda emeklerinin karşılığını şampiyonlukla alabildikleri için mutlu olduğunu belirtti.

Takım Psikoloğumuz Emine Palaz, Beni takımla buluşturan 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ruşen Çetin'e teşekkür ederek söze başladı. Ülkemizde spor psikolojisi henüz yeter kadar önem verilmediğinden bahsederek, takımla yakaladıkları kimyadan ve turnuva boyunca zihinsel güçlerini kullanarak fiziksel yorgunluklarını atmaya çalıştıklarını, bu sayede 9 günde 9 maç gibi başarılması güç bir mücadele verdiklerini söyledi.

Bu branşta ve bu takımda olduğu için kendini şanslı hissettiğini söyleyen Palaz, Takım Koçu Can Aksu başta olmak üzere tüm takıma, özverileri için teşekkür ettiğini söyledi.