Şampiyon 1907 Fenerbahçe Espor

13.04.2019

Şampiyon 1907 Fenerbahçe Espor

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi normal sezonunu, lider tamamlayan (17-2) 1907 Fenerbahçe Espor takımımız, Kış Mevsimi Finali'nde geçen senenin şampiyonu Bahçeşehir Supermassive'i seride 3-0 mağlup ederek şampiyon oldu.

Rakibi karşısında dominant bir oyun oynayan takımımız, bu sene Vietnam'da yapılacak olan Sezon Ortası Turnuvası'nda (MSI)* ülkemizi temsil edecek.

Üst koridor oyuncumuz Kim "Ruin" Hyeong-min, Kış Mevsimi Finallerinin serisinin en değerli oyuncusu seçilerek, ödülünü Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy'dan aldı.

Oyuncularımız ödül törenine, Can Bartu anısına hazırlanan atkı ve t-shirtlerle çıkarak taraftarımızdan büyük beğeni topladı. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ödül töreninde kısa bir konuşma yaparak esporun gün geçtikçe artan öneminden bahsetti.

Bizlere bu gururu yaşatan oyuncularımızı, teknik ekibimizi ve yönetimimizi gönülden tebrik eder, Vietnam'da başarılar dileriz.

*MSI: Uluslararası bir League of Legends turnuvası. Katılan 14 bölge, turnuvaya en yeni mevsim şampiyonunu (Kış Mevsim ya da 1. Mevsim), diğer bölgelerin şampiyonlarıyla mücadele edip "MSI Şampiyonu" unvanını kazanmaya gönderecek