25.04.2012

Şampiyon Fenerbahçe Grundig

Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, final serisinin 3. maçında Arkas Spor’u 3-0 yenerek seride durumu 2-1 yaptı ve 2011-2012 Sezonu Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi’ni şampiyonlukla tamamladı. Lige Süper Kupa zaferi ile başlayan Takımımız, ardından Türkiye Kupası’nı son olarak da lig kupasını kazandı. Fenerbahçemiz bu şampiyonlukla üst üste 3. toplamda ise 4. lig şampiyonluğuna ulaştı. 

Çanakkale Anafartalar Spor Salonu’nda oynanan şampiyonluk maçını Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç ile Ömer Temelli’nin yanı sıra Yönetim Kurulu Üylerimizden Yasemin Merçil ve Hakan Dinçay da izledi.

Final serisinin son maçında da Arkas Spor’a şans tanımayan  oyuncularımız, karşılaşmanın sona ermesiyle birlikte büyük sevinç yaşadılar.

Saha içinde birbirlerine sarılarak başarılarını kutlayan sporcularımız, daha sonra tribünlere giderek taraftarlarıyla mutluluklarını paylaştılar.

Sezonu şampiyon tamamlayan Takımımız, şampiyonluk kupasını Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın elinden aldı.
Oyuncularımız bireysel ödüllere de el koydu. En iyi pasör Arslan Ekşi, en iyi smaçör Ivan Miljkovic, en iyi libero Serkan Kılıç, en iyi blokçu Emre Batur ve en değerli oyuncu (MVP) Ivan Miljkovic seçildi.

Kupayı aldıktan sonra, karşılaşmayı da izleyen yöneticilerimizin yanına giden oyuncularımız, daha sonra kupa ile salonda içinde tur attılar ve sevinç gösterilerinde bulundular.

Fenerbahçe Grundig: 3-0 Arkas Spor
Salon:
Anafartalar
Hakemler: Aziz Yener, Onur Hoşnut
Arkas Spor: Ceyhun, Brava, Ahmet, Agamez, Burutay, Emin, (Nuri, Hakkı, Eren)
Fenerbahçe Grundig: Emre, Arslan, Marshall, Kema, Miljkovic, Turgay, (Serkan, Erden, Ersin, Hakan)
Setler: 23-25, 20-25, 21-25
Süre: 81 dakika (28, 26, 27)