Şampiyonlar Kupasi Sari Meleklerin

15.10.2015

Şampiyonlar Kupasi Sari Meleklerin

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçında VakıfBank ile karşılaştı. Sarı Melekler setlerde 2-1 geriye düştüğü maçı 3-2 kazandı ve  Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nın 3. kez sahibi olarak yeni sezona da kupayla başladı. Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın setleri 25-20, 19-25, 17-25, 25-14 ve 15-8 lehimize sonuçlandı.


Maçın ardından büyük mutluluk yaşayan oyuncularımız ve teknik heyetimiz kupa sevincini taraftarlarımızla paylaştı. Şampiyon Fenerbahçe Grundig'in madalyalarını TVF Asbaşkanları Mustafa Ekşi ve Alper Sedat Aslandaş takdim ettiler. Takımımıza Spor Toto Şampiyonlar Kupasını Spor Toto Teşkilatı Başkan Yardımcısı Bünyamin Bozgeyik verdi.


Eda Erdem Dündar’ın kupayı havaya kaldırması ile ekibimiz büyük sevinç yaşadı. Ardından kupayla birlikte objektiflere poz veren teknik heyet ve oyuncularımız, Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı kazanmanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar. Oyumcumuz Yeon Koung Kim de maçın MVP'si seçildi.


Karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi.


Maç öncesinde iki takımda sahaya “Terörü lanetliyoruz” pankartlarıyla çıktı ve Ankara’da yaşanan patlama sonrasında hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ayrıca oyuncularımızın formalarında siyah kurdela yer aldı.


Takımımız maça Eda Erdem Dündar, Yeon Koung Kim, Dicle Nur Babat, Polen Uslupehlivan, Katarzyna Skorupa, Lucia Bosetti ilk altısı ve libero Merve Dalbeler ile başladı.


Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede Polen ve Kim’in sayılarıyla öne geçen Sarı Melekler ilk teknik molayı 8-5 önde geçti. İyi servislerle rakibin hücum dengesini bozan Takımımız 3 sayılık seriyle skoru 11-5’e getirdi. İkinci teknik molayı 16-10 önde geçen ekibimiz, servis temposunu set sonuna kadar üst seviyede tuttu ve etkili bloklarla da hanesine sayılar ekleyerek seti 25-20 kazandı: 1-0.


Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette ise rakibin dengeli hücumları ön plana çıktı ve ilk teknik mola 7-8 VakıfBank’ın üstünlüğüyle geçildi. İkinci teknik molaya da 15-16 geride giren Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, setin son bölümünde skor avantajını eline geçiremedi ve seti 19-25 geride tamamladı (1-1).


Rakibin 2 sayılık serisiyle başlayan üçüncü sette 4-1 geri düşen ekibimiz Polen’in servisleri ve Eda’nın bloklarıyla 4-4 eşitliği yakaladı. İlk teknik molaya 6-8 geride giren Takımımız mola dönüşü basit hataların önüne geçemeyince 6-11 geri düştü. Eda’nın sayısıyla farkı 4’e indiren ekibimiz, karşılıklı sayılarla devam eden sette ikinci teknik molaya 9-16 geride girdi. Setin son bölümünde de oyuna ağırlığını koyamayan ekibimiz setten 17-25 mağlup ayrıldı: 1-2.


Takımımızın sayısıyla başlayan dördüncü sette 2 sayılık seriyle 3-1 öne geçen Sarı Melekler Kim’in de etkili oyunuyla ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Moladan da sayılarla dönen Takımımız, skoru 10-5’e getirdi ve rakibine mola aldırdı. Rakibine hakimiyetini kabul ettiren Sarı Melekler bulduğu 9 sayılık seriyle ikinci teknik molaya 16-5 önde girdi. Etkili defansıyla rakibin sayı bulmasını zorlaştıran Sarı Melekler hücumlarını da sayılara çevirdi ve seti 25-14 kazanarak maç skorunu 2-2’ye getirdi.


Oldukça çekişmeli geçen son sette saha değişimine 8-6 önde giden taraf Sarı Melekler oldu. Uzun rallilerin görüldüğü son sette etkili bloklarla ve hatasız savunmayla oynayan Fenerbahçemiz Polen ve Kim’in sayılarıyla da seti 15-8, maçı da 3-2 kazandı.


Salon: Başkent Voleybol Salonu (Ankara)

 

Hakemler: Onur Hoşnut, M.Ersin Altıparmak


VakıfBank: Naz (2), Gözde (12), Rasiç (11), Slöetjes (11), Buijs (12), Kübra (8), Gizem (L), Çağla (), Sheilla (1), Cansu (3), Seda


Fenerbahçe Grundig: Bosetti (9), Dicle, Polen (14), Kim (30), Eda (13), Skorupa (3), Merve (L), Şeyma, Egül (1), Mihajloviç (4), Ezgi, Gizem (L), Meliha


Setler: 20-25, 25-19, 25-17, 14-25, 8-15


Süre:  28', 26', 24', 27', 21'