19.06.2011

Şampiyonluğun Hikayesi Fbtv'de

Beko Basketbol Ligi 2010-2011 Sezonu’nu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, şampiyonluğun hikayesini FB TV’deki canlı yayında anlattı.

Kıvanç Özkök’ün sunduğu "Gündem" programına, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Şube Direktörü Nedim Karakaş, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Şube Koordinatörü Aydın Örs, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Neven Spahija, teknik heyet ve oyuncular katıldı.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Şube Direktörü Nedim Karakaş, önemli başarı elde ettiklerinin altını çizerek, şampiyonlukta emeği olan herkese teşekkür etti.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Şube Koordinatörü Aydın Örs ise, bu sezon Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası’nı kazandıklarını, Avrupa Ligi’nde de büyük hedefe çok yaklaşmışken çok büyük şanssızlıklar yaşadıklarını söyledi.

Böyle bir takımın yöneticisi olmaktan gurur duyduğunu belirten Aydın Örs, ’’Çok iyi insanlardan kurulu, çok kaliteli bir ekibe sahibiz. Başta antrenörümüz Spahija olmak üzere çok iyi çalıştılar. Final serisinde önemli maçlar oynamamıza rağmen zor da olsa Galatasaray gibi ebedi dost ve ezeli rakibe karşı galip geldiler. Onlarla gurur duyuyorum. Bu organizasyonun mimari olarak başta Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’a, Yönetim Kurulu Üyelerimize ve özellikle Semih Özsoy’a ve bu takımın büyük sponsoru Ülker’e teşekkürü etmek istiyorum’’ diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Neven Spahija, çok yetenekli oyunculara sahip olduklarını ve sezonu şampiyonlukla tamamlayarak önemli bir başarıya imza attıklarını ifade etti.
Spahija, unutamadığı maçın, Sinan Erdem Spor Salonu’nda final serisinin beşinci maçı olduğuna vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Herkesin üzerinde çok büyük bir baskı vardı, şampiyon olmamız bekleniyordu. Yenilgi çok üzücü oldu. Oyuncuların kararlarına karşı hiçbir şey yapamayız, onlar bu şekilde olmasını istediler. Muhtemelen sezonu uzatmayı sevdikleri için böyle oldu. O maçta çok konsantre değildik. Benim de saha kenarında kişisel hatalarım vardı. Çok yetenekli bir takımız var. Çok çalıştılar ve kazanmayı başardılar.’’

Takım kaptanımız Ömer Onan, finali Galatasaray Cafe Crown ile oynamanın Türkiye’de basketbola olan ilgiyi arttırdığı belirtti ve sezonu şampiyonlukla tamamladıklarıiçin çok mutlu olduklarını belirtti.

Şampiyonluğu rakip seyirci önünde kazanmalarıyla ilgili olarak Ömer, ’’Rakip seyirci önünde oynamak kolay değil, ama biz çok akıllı oynadık, bütün oyuncular sakin kalmayı başardı. Şampiyonluğu kutlamak çok güzel. Rakip seyircinin önünde de kupayı alabilirdik, öyle olmadı. Artık bu işi de çözmemiz gerektiğine inanıyorum. Gönül isterdi ki Galatasaray ile birlikte kupa törenine çıkalım, biz onları alkışlayalım, onlar bizi alkışlasın kupamızı hemen alalım. İnanıyorum ki gelecek senelerde bunlar da aşılacak’’ diye konuştu.

Kaya Peker, Galatasaray Cafe Crown’un sahasında kupayı kazanmalarının, şampiyonluğa apayrı bir anlam kattığını söyledi.

Oğuz Savaş ise hem derbi olması hem de kulübün bu sezon 5. kez şampiyonluk sevinci yaşaması nedeniyle şampiyonluğun bu sene daha anlamlı olduğunu vurgulayarak, ’’Bunlar şampiyonluğun değerini arttırdı. Kupa töreni için ’Boş salonda’ demeyeceğim, çünkü içerde kalan yöneticiler ve taraftarlarımızla güzel bir atmosfer oldu, mutluyuz’’ dedi.

Diğer oyuncularımız da şampiyonluk sevinçlerini Fenerbahçe Televizyonu izleyicileri ile paylaştılar.