"şampiyonluk Adayi Bu Sene Daha Fazla"

10.05.2011

"şampiyonluk Adayi Bu Sene Daha Fazla"

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Beko Basketbol Ligi'nde tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtirken, bu sezon geçen yıllara göre şampiyonluk adayı takım sayısının çok olduğuna dikkati çekti.

Play-off çeyrek final serisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ile eşleşen sarı-lacivertli ekibin, yarın rakibiyle yapacağı ilk maç öncesi Basketbol Federasyonunun internet sitesinde değerlendirmesi yer alan Karakaş, her türlü olumsuzluğa rağmen normal sezonu birinci bitirdiklerini, bunun de kendilerini memnun ettiğini vurguladı.

Ligin bu sezon geçen yıllara nazaran daha çekişmeli geçtiğine değinen Karakaş, şunları kaydetti:

"En azından şampiyonluk adaylarının bu sezon geçtiğimiz yıllara göre daha çok olduğuna inanıyorum. Yani şu anda herhangi bir takım için 'şampiyon olacaktır' demek doğru değil. Tabi biz Fenerbahçe Ülker olarak tek hedefimiz olan şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Ama bizimle birlikte Efes Pilsen, Galatasaray Cafe Crown, Banvit, Beşiktaş Cola Turka, Pınar Karşıyaka ve hatta Olin Edirne de iddialı. Kimin finale çıkacağını önümüzdeki günlerde takımların göstereceği performans belirleyecek."