"şampiyonluk Taraftarimiza Armağan Olsun"

18.06.2011

"şampiyonluk Taraftarimiza Armağan Olsun"

Beko Basketbol Ligi 2010/2011 Sezonu Şampiyonu Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın oyuncuları şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını belirttiler ve şampiyonluğu Fenerbahçe taraftarına hediye ettiklerini ifade ettiler.

Oyuncularımızdan Ömer Onan yaptığı açıklamada, "İyi bir ekibiz, çok iyi oyunculardan kuruluyuz. Son 5 senede 4 şampiyonluk kazanmak kolay değil. Bu takım lige damgasını vurdu. Finalde de iyi bir seri oldu. Herkes Fenerbahçe-Galatasaray derbisini özlemiş. Biz daha iyi, daha güçlü bir takımız ama sakatlıklar bizi etkiledi ve seri buraya taşındı. Galatasaray’ı da tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Şampiyonluğu yaşamak çok güzel, Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bir bütün olduk ve şampiyonluğu kazandık. Artık seyirciyi de alıştırdık, onlar da her sezon şampiyonluk bekliyor. Kazandığımız için çok mutluyum" dedi.

Oğuz Savaş, "Öncelikle Galatasaray’ı tebrik ediyorum. Sadece finalde değil, bütün sezon boyunca çok iyi mücadele ettiler. Ama herkes biliyorduk ki biz daha iyi takımdık. Şampiyon olacağımızdan hiç şüphemiz yoktu. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Tüm camiamıza armağan olsun. İnşallah bu şampiyonluk alışkanlığı sürdüreceğiz. Umarım Avrupa liginde de başarılı oluruz. Herkesi tebrik ediyorum. Bugün ekstra tebrik edilecek biri de Ömer Onan; her şeyi yaptı. Sadece oyun olarak değil, saha içinde çok önemli bir isim. Kendi performansıma gelince; bugün iyi oynadığım için çok mutluyum. İlk 3 maç iyi oynayamadım ama şampiyonlukta katkım olduğu için çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Kaya Peker, "Tabii ki çok mutluyum. Şampiyonluğu taraftarlarıma armağan ediyorum. Çok final oynadım, 6. şampiyonluk kazandım ama bu en zevklisiydi. Çünkü devamlı 15 bin seyirci önünde oynandı. Seriyi biraz uzattık ama şampiyon oyacağımızı biliyorduk ve buna inanmıştık. Sadece sakatlıklarımız ve kötü günlerimiz oldu. Ama bunları sezon boyuncu yaşadık ve ayağa kalkmasını bildik. Budara maç kazanmak gerçekten kolay değil. Ne kadar iyi bir takım olduğumuzu gösterdiğimizi düşünüyorum. Bunu ancak büyük takımlar başarabilir. Abdi İpekçi’de iki kez galip geldiğimiz için şampiyonluğumuzu hak ettiğimize inanıyorum" derken, Litvanyalı oyun kurucu Sarunas Jasikevicius şunları söyledi:

"Her şampiyonluğun ayrı bir hikâyesi var. Adım adım çalışıyorsunuz ve sonucunu da bu şekilde alıyorsunuz. Bana verilen bütün olanakları iyi kullanarak takımıma faydalı olmaya çalıştım. Seri boyunca mükemmel bir atmosfer vardı. Taraftarlarımız inanılmazdı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda bize çok iyi atmosfer yaşattılar. Ben kariyerimde Yunanistan’da bu tür atmosferleri çok yaşadım ve o nedenle de bu tür şeylere alışkınım. Türk basketbolunun gelişimini sürdürmesini diliyorum. Benim takımdaki geleceğimle ilgili henüz görüşme olmadı."

Emir Preldzic de, "Takım arkadaşlarımı ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Çok zorlu bir sezon geçirdik. Bütün sakatlık sorunlarına ve olumsuzluklara rağmen iyi bir takım olduk. Savaşarak şampiyonluğa ulaşmayı başardık" değerlendirmesinde bulundu.