Samuel Holmen: "bu Takimin Parçasi Olmak Harika Bir Duygu"

11.07.2013

Samuel Holmen: "bu Takimin Parçasi Olmak Harika Bir Duygu"

Yeni sezon hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası Kamp ev Dinlenme Tesisleri’nde sürdüren Fenerbahçemizde, yeni transferimiz Samuel Holmen basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“Bu takımın parçası olmak güzel”
Sözlerine ilk olarak Fenerbahçe gibi büyük bir camiada olmaktan dolayı gurur duyduğunu dile getiren Samuel Holmen, “Öncelikle sizlere hoş geldiniz demek istiyorum. Sizlere burada geçirdiğim 2 hafta hakkında bilgi vereceğim. Güzel, ağır ve yorucu antrenmanlarla sezon hazırlıklarına başladık. Aynı zamanda çok eğlenceli ve mücadeleci antrenmanlar oldu.  Takım arkadaşlarım beni güzel karşıladı. Bu takımın parçası olmak güzel. Şimdi ise Topuk Yaylası Tesisleri’nde hazırlıklarımız sürüyor ve harika bir tesis. İdmanlarda istekli ve yorucu olmasına rağmen eğlenceli geçiyor. Kahkahalarımız eksik olmuyor. Şimdiye kadar geçirdiğim 2 haftalık periyotun özeti bu şekilde” dedi.

“Hepimiz bu forma için mücadele ediyoruz”
Sezon içinde yaşanacak forma mücadelesinden de bahseden Holmen, “Büyük bir takımdayım ve bunun farkındayım. Bu takımda olan her oyuncu mücadele ediyor ve bu da artı etki yapacak. Hepimiz sarı lacivertli formayı giymek için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“Türk futbolu benim oyun stilime çok yakın”
İsveçli oyuncu, kendi oyun anlayışının Türk futbolu ile benzer olduğunu vurguladı ve ekledi:
3 sene önce Türkiye’ye geldiğimde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük takımları tanıyordum. Bunların dışında da başka takım tanımıyordum ama zaman içinde hepsini tanıdım. Türk futbolu benim stilime çok yakın. Ben bu 3 senelik periyodun ardından oynayarak iyi seviyeye geldiğimi düşünüyorum. Bu sayede de Fenerbahçe’ye geldim diyebilirim.

“Adaptasyon sürecimde bir sıkıtı yaşamadım”
Sözlerine adaptasyon sürecinden bahsederek devam eden yıldız oyuncu, “Buraya geldiğim günden beri adaptasyon sürecinde bir sıkıntı yaşamadım.  Gerek televizyondan, gerekse de takımlardan takip ettiğim kadarıyla takım arkadaşlarımı tanıyorum. Takımımızdaki her oyuncunun kariyeri ama ilişkilerimizde her zaman dostane bir şekilde ilerliyor. Sıkıntı yaşanmadan adaptasyon sürecini tamamladım. Takım arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum” diyerek, bir gazetecinin ‘Türkçe konuşabiliyor musun’ sorusuna da, ‘Benim Türkçe çok kötü’ şeklinde Türkçe cümle ile cevap verdi ve ekledi: “Birçok şeyi anlayabiliyorum ama konuşma aşamasında zorluk çekiyorum. Türkçeyi konuşmak zor geliyor ama bu sezon sonuna kadar kendimi geliştirip Türkçe konuşmaya çalışacağım.”

“Büyük bir kulüpte olduğumuz farkındayım”
Fenerbahçe’ye ilişkin transfer sürecine de kısaca değinen Holmen, “Buraya gelirken Kennet Andersson ile konuşmadım, fikrini aldığım tek insan Webo oldu. 3 senedir buradayım ve özellikle Fenerbahçe’yi yakından tanıdım. Büyük bir kulüpteyim ve ne istediğini biliyorum. Bu nedenle nasıl bir kulüpte olduğumun farkındayım. Ben buraya kazanmaya geldim ve takımın da kazanmaması için sebep yok. Diğer takımların ne yaptığının önemi yok. Biz kazanma potansiyeli yüksek bir takımız.

“Fenerbahçe dışında hiçbir kulüple görüşmedim”
Geçtiğimiz sezon ismi anılmasına rağmen Fenerbahçe dışında herhangi bir kulüple hiçbir şekilde konuşmadığını belirten başarılı oyuncu, “Benim tek yaptığım anlaşma Fenerbahçe ile oldu. Geçen sezon herhangi bir kulüple, bir ön anlaşma söz konusu olmadı” derken, sözlerini oyun anlayışına ilişkin yaptığı şu açıklamayla sonlandırdı: “Ben oyun anlayışı itibariyle alandan alana geçen bir oyuncuyum, defansif açıdan agresif oynayarak takımıma katkı yapmaya önem veren bir oyuncuyum. Ayrıca hem sağ hem de sol ayakla oynayabiliyorum. Özellikle şu ayakla oynarım diyemem. Bu değişiyor.”

“Fenerbahçe taraftarı beni heyecanlandırıyor”
Fenerbahçe taraftarının takım üzerindeki pozitif etkisinden de söz eden İsveçli yıldız, “İBB’de az da olsa taraftar vardı ama Fenerbahçe taraftarı çok daha farklı ve bu taraftarın önünde olmak heyecan verici. Bunun için çok heyecanlıyım. Bu çok harika bir durum. Fenerbahçe’de olmak gurur verici” şeklinde konuştu.

“Kariyerimde 1 Lig şampiyonluğu yaşadım”
Bir gazetecinin daha önce şampiyonluk yaşadın mı şeklindeki sorusuna ise Holmen, “İsveç Ligi takımlarından IF Elfsborg ile lig şampiyonluğu yaşadım. Ayrıca İsveç Kupası ve Danimarka Kupası da kazandım. Toplamda 1 Lig Şampiyonluğum, 2 de kupa kazanmışlığım var” cevabını verirken, Fenerbahçe’nin sarı lacivertli renklerini çok beğendiğini, bu nedenle kendisi için özel bir anlamı olduğunu da söyledi.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal hakkında da bir takım açıklamalarda bulunan Samuel Holmen, “Geldiğim ilk hafta Ersun Hoca ile konuştuk. Kendisi benim nasıl bir oyuncu olduğumu biliyor. Karşılıklı beklentilerimizi söyledik. Kendisi beni İBB’den de takip ettiğini söyledi” dedi.

Holmen, son olarak transfer sürecinde Fenerbahçe'den bir çok kişi ile görüştüğünü de belirtti.