Şanliurfa Ve Ordu'dan Gelen Minik Konuklarimiz "rüya 1 Gün" Yaşadi

22.04.2013

Şanliurfa Ve Ordu'dan Gelen Minik Konuklarimiz "rüya 1 Gün" Yaşadi

Kulübümüzün önderliğinde, futbolcumuz Mehmet Topal’ın eşi Selda Topal tarafından planlanan ve Rüya 1 Gün ekibinin projelendirdiği; sınırlı imkanlar ile yaşayan, okuyan çocuklarımıza yeni ufuklar açma ve onları Fenerbahçe sevgisi ile tanıştırma hedefi ile yola çıkılan ’Rüya 1 Gün Projesi’nin ikinci adımında, geçtiğimiz yıl sınıflarındaki eşyaları müzik aletine dönüştürerek bir Fenerbahçe marşına çektikleri kliple gündeme gelen Şanlıurfa Üçkonak Talip Bulutlar İlköğretim Okulu ile Ordu Kayadibi Köyü Şehit Zafer Gülseren İlköğretim Okulu öğrencilerini, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde konuk ettik.

Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda, Şanlıurfa ve Samsun’dan gelerek Atatürk Havalimanı’nda buluşan 20 öğrenci ilk olarak Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları ve teknik heyetiyle bir araya geldi. Takımımızın Benfica maçı hazırlıkları kapsamında yaptığı ilk antrenman sonrası Samandıra’ya gelen öğrenciler, Gripin Gurubu üyeleri, sanatçı Feridun Düzağaç, oyuncumuz Mehmet Topal’ın eşi Selda Topal ve manken Ebru Güzel ile birlikte ilk olarak tesisleri gezdi. Ardından oyuncularımız ve teknik ekiple tanışan minikler, sahaya çıkıp oyuncularımızla futbol da oynadı.

Can Bartu Tesisleri’ndeki rüya anlardan sonra çocuklar bu kez de Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na geldi. Çocuklar, rüya gibi yaşadıkları gün dahilinde Saracoğlu Stadı’nı, stat içindeki Fenerbahçe Müzesi’ni ve Fenerbahçe Televizyonu'nu gezdi. Fenerbahçe tarihi hakkında bilgiler alan çocuklar, ardından kendilerinin çektikleri ’Fenerbahçeli Olmak Ne Güzel Bir Şey’ isimli marşa çekilen ve büyük ilgi gören klibi müzemizde yer alan salonda izledi. Stad gezisinin ardından Kalamış'ta bulunan Develi Restorant'a giden çocuklar, burada yemek yedi. Ardından toplu hatıra fotoğrafı çektiren misafirlerimiz, akşam saatlerinde uçakla evlerine geri dönecekler.  

Bugün konuğumuz olan Şanlıurfa Üçkonak Talip Bulutlar İlköğretim Okulu öğrencileri geçtiğimiz yıl, sınıflarında müzik aletine dönüştürdükleri çöp kutusu, faraş gibi eşyalarla söyledikleri ’Fenerbahçeli Olmak Ne Güzel Bir Şey’ isimli marşa çekilen ve büyük ilgi gören kliple gündeme gelmişlerdi. Daha önce Resmi İnternet Sitemizde de yayınlanan ve halen yayında olan bu klibi şu linkten izleyebilirsiniz ( http://www.fenerbahce.org/vplay/detay.asp?ContentID=87  )

Rüya 1 Gün Projesi’nin ilk adımında da Diyarbakır’dan öğretmenleriyle gelen 10 çocuk, ligde oynadığımız Eskişehirspor maçı öncesi Kulübümüzün konuğu olmuş, çeşitli aktivitelerin ardından maçı da Stadımızdan izlemişlerdi.