Sarı Melekler 2'de 2 Yaptı

03.11.2016

Sarı Melekler 2'de 2 Yaptı

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, Vestel Venüs Sultanlar Ligi ikinci hafta maçında Beşiktaş'ın konuğu oldu. Akatlar Spor Salonu'nda oynanan mücadeleden takımımız, 3-0 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, mücadeleye; Dicle, Natalina, Tomkon, Kim, Eda, Meliha altısı ve libero Melis ile başlarken, rakip Beşiktaş karşısındaki ilk sayımız da Natalia'da geldi. Ev sahibi takım üst üste bulduğu sayılarla skoru 4-1'e getirse de Takımımız, Eda ve Kim'in sayılarıyla oyuna ortak oldu. Setteki ilk teknik molaya özellikle Zehra'nın sayılarıyla 7-6 önde giren taraf Beşiktaş olurken, mola sonrasında Eda ve Tomkon'un sayılarıyla takımımız oyuna ortak oldu(9-9). Karşılaşmanın ikini teknik molasına da 16-15 önde giren taraf ev sahibi oldu. Ardından Beşiktaş Helena'nın sayılarıyla 19-15 önde geçse de Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız; Natalia ve Kim'in etkili oyunuyla yine eşitliği sağladı(19-19). Sonrasındaysa Meliha ve Kim'in sayılarıyla 22-24 önde geçen Fenerbahçemiz, seti de 23-25 kazanarak 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, ikinci sete de Natalia ve Tomkon'un sayılarıyla 4-0'lık bir seri ile başladı. Beşiktaş, Çağla ve Helena ile sete ortak olmaya çalışsa da (2-4), Sarı Melekler, aradaki 4 sayılık farkı korudu(2-6). Setteki ilk teknik molaya 4-8 önde giren taraf takımımız olurken, mola dönüşündeyse Eda ve Kim'in sayılarıyla rakip ile aradaki sayı farkı 6 oldu(6-12). Etkili oyununu sürdüren Sarı Melekler, ikinci teknik molaya da 8-16 önde girdi. Setin sonlarında da ev rakibiyle arasındaki sayı farkını koruyan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, seti 19-25 kazanarak, karşılaşmada 2-0 öne geçti.

Müsabakanın 3.seti ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Setteki ilk teknik molaya 5-8'lik skorla Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız önde girerken, ikinci teknik molaya ise Çağla, Helena ve Lise Van Hecke'nin etkili oyunuyla 16-12 önde giren ev sahibi Beşiktaş oldu. Setin sonlarına doğru karşılıklı sayılarla skorda eşitlik yakalansa da(22-22), Kim'in hücumdaki etkili oyunuyla seti 23-25 kazanan Fenerbahçemiz oldu. Böylece Sarı Melekler, karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.