Sari Melekler Cev Cup'ta Adini Yari Finale Yazdirdi

12.02.2014

Sari Melekler Cev Cup'ta Adini Yari Finale Yazdirdi

Bayanlar Cev Cup Çeyrek Final Rövanş maçında Çek Cumhuriyeti temsilcisi Agel Prostejo ile Burhan Felek Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Baştan sona üstün bir oyun sergileyen Sarı Melekler, rakibini 3-0 mağlup ederek, adını yarı finale yazdırdı. Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay da izledi.


Deplasmanda oynadığı ilk maçını 3-0 kazanan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, rövanş karşılaşmasına Bauer, Aneta, Kim, Eda, Garay, Glass ve Libero Merve ile başladı.


Müsabakanın ilk setinde ilk teknik molalık bölüm karşılıklık sayılarla geçerken, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Teknik molanın ardından Kim’in etkili servisleriyle sayılar bulan Sarı Melekler, ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. Setin sonlarına doğru ise rakip ile arasındaki sayı farkını açan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, seti 25-20 kazanarak, rakibi karşısında 1-0 öne geçti.


İkinci sette ise rakibinin direncini kıran Fenerbahçemiz, ilk teknik molaya 5-8 geride girerken, Garay ve Glass’ın üst üste bulduğu sayılarla ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Teknik mola sonrasında ise liberomuzda Merve’nin rakibin servislerini kıran etkili oyunu ve Bauer’in blok sayılarıyla Takımımız, seti 25-17 kazandı ve skoru 2-0’a getirdi.


Rövanş karşılaşmasının üçüncü setinde teknik molalara 8-5 ve 16-8 önde giren Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, seti 25-15’lik skorla kazanarak, rakibini 3-0 mağlup etti.


Bayanlar CEV Kupası yarı finalinde Sarı Melekler'in rakibi Azerbaycan temsilcisi Azeryol Bakü oldu.

 

Salon: Burhan Felek
Hakemler: Alexander Branstater (Avusturya), Siarhei Vaitsiakhov (Belarus)
Fenerbahçe: Garay, Bauer, Havlickova, Kim Koung, Eda Dündar, Glass (Merve Dalbeler, Seda Tokatlıoğlu, Gökçen Zop, Derya Çayırgan)
Agel: Gambova, Borovinsek, Carter, Kassanyova, Stenberger, Vincourova (Jasova, Pereira, Malesevic)
Setler: 25-20, 25-17, 25-15
Süre: 71 Dakika (24, 23, 24)