Sari Melekler Namağlup 12'li Playoff Turu'nda

27.01.2016

Sari Melekler Namağlup 12'li Playoff Turu'nda

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız,  CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi E Grubu 6. ve son hafta maçında Alman ekibi Dresdner’le karşılaştı. Sarı Melekler, 25-22, 25-15 ve 25-23’lük setler sonucunda karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. Fenerbahçemiz, bu zaferle E Grubu’nu 17 puanla namağlup lider tamamladı ve 12’li Playoff Turu’ndaki rakibini beklemeye başladı. Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi.


Fenerbahçe Grundig, grup maçlarının bitimine 2 hafta kala gruptan çıkmayı, 1 hafta kala ise grubunu lider tamamlamayı garantilemişti.


Takımımız maça, Dicle Nur Babat, Yeon Koung Kim, Brankica Mihajlović, Christa Harmotto Dietzen, Lucia Bosetti, Katarzyna Skorupa ilk altısı ve libero Merve Dalbeler ile başladı. Mücadelenin ilk dakikalarında Michelle Barts’la etkili olan konuk ekip skoru 3-0’a getirdi. Dicle ve Kim’le sayılar üreten Fenerbahçemiz, skoru 4-4’te eşitledi ve Mihajlović’le öne geçti. İlk teknik molası 8-7 Fenerbahçe Grundig’in üstünlüğüyle geçilen karşılaşmanın ikinci teknik molası ise 16-14 Sarı Meleklerin üstünlüğüyle geçildi. Mola sonrası Mihajlović’le farkı 3 sayıya çıkaran ekibimiz, Sırp oyuncunun basit hatalarıyla 3 sayı verince skor 17-17 oldu. Mücadelenin devamında Skorupa ve Dietzen’le sayılar üreten Takımımız, seti 25-22 kazandı ve maç skorunu 1-0 yaptı.


Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette Mihajlović’in sayıları skoru 4-2 yaptı. Karşılıklı kaçan servislerle 5-3’e taşınan mücadelenin ilk teknik molasına 8-7 Fenerbahçemizin üstünlüğüyle gidildi. Skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği karşılaşmada Skorupa, Kim ve Mihajlović’in etkili performansı ikinci teknik molanın skorunu belirledi: 16-13. Mola sonrası savunmada vites arttıran Takımımız, rakibine kolay sayı şansı tanımazken, Kim ve Mihajlović’le sayılar üreterek seti 10 sayı farkla 25-15 önde bitirdi: 2-0.
 

Mücadelenin üçüncü setine de iyi bir başlangıç yapan Marcello Abbondanza’nın öğrencileri ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Moladan da sayılarla dönen Sarı Melekler, skoru 10-5 yapınca konuk ekip mola aldı. Mola sonrası oyuna ağırlığını koyan Alman temsilcisi farkı kapatmaya çalışırken, ekibimiz Skorupa’nın etkili pasları ve Dicle ile Kim’in sayılarıyla ikinci teknik molaya 16-13 önde gitti. Mola sonrası farkı 1 sayıya kadar indiren Dresdner skoru 18-17 yaptı. Mücadelenin son bölümünde skor avantajını elinden bırakmayan Sarı Melekler seti 25-23, maçı da 3-0 kazandı.