Sari Melekler Sezona Galibiyetle Başladi

25.10.2014

Sari Melekler Sezona Galibiyetle Başladi

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, Bayanlar Voleybol Ligi’nin ilk haftasında Sarıyer Belediyesi ile karşılaştı. Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Takımımız, karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. Maçın setleri; 25-11, 25-15 ve 25-18  tamamlandı. Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerinden Hakan Dinçay da izledi. Sezonun ilk maçı nedeniyle karşılaşma öncesinde federasyon yetkilisi tarafından her iki takım kaptanına da çiçek verildi.


Sarı Melekler maça; Christiana Bauer, Eda Erdem Dündar, Kristin Richards Hildebrand, Polen Uslupehlivan, Elif Öner, Yeon Koung Kim ve libero Merve Dalbeler altılısı ile başladı.


Bauer’in etkili servisleriyle maça 4-0’lık seriyle başlayan ekibimiz, ilk teknik molaya da 8-6 önde gitti. Mola sonrasında da iyi oyunu sürdüren Sarı Melekler,  farkı çift hanelere taşıdı ve seti 25-11 kazandı.


Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette Kristin Richards Hildebrand’ın etkili servisleriyle oyundaki üstünlüğü ele alan Takımımız, Yeon Koung Kim’in sayılarıyla da ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Eda Erdem Dündar’ın etkili oyunu ile ikinci teknik molaya da 16-11 üstün giden Sarı Melekler, seti de 25-15 önde tamamladı.


Üçüncü sette de üstün oyununu sürdüren Takımımız, ilk teknik molaya 8-6, ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. Setin kalan bölümünde de etkili oyununu devam ettiren ekibimiz, seti 25-18, maçı da 3-0 kazandı.