Sari Melekler Süper Kupa'da Dörtlü Finallere Yükseldi

18.03.2015

Sari Melekler Süper Kupa'da Dörtlü Finallere Yükseldi

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız,  Süper Kupa çeyrek final rövanş maçında Bursa Büyükşehir Belediye ile karşılaştı. Serinin ilk maçında rakibini deplasmanda 3-1’le geçen Sarı Melekler rövanş maçını da 3-0 kazandı ve adını Dörtlü Finallere yazdırdı. Karşılaşmanın setleri 25-9, 25-18 ve 25-13 lehimize sonuçlandı. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle Takımımız maça “Çanakkale Şehitlerimizi Saygı ve Şükranla Anıyoruz” pankartıyla çıktı.


Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Takımımız Christiana Bauer, Polen Uslupehlivan, Dicle Nur Babat, Meliha İslamoğlu, Ezgi Dilik ve Lucia Bosetti altısıyla başladı. Maça 3 sayılık seriyle başlayan Sarı Melekler rakibine sadece 1 sayı verdi ilk teknik molaya 8-1 önde girdi. Mola sonrası etkili oyununu sürdüren ekibimiz ikinci teknik molaya 10 sayı farkla 16-6 önde girdi. Moladan sayılarla dönen Sarı Melekler seti 25-9 kazandı (1-0).


Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette ilk teknik molaya Sarı Melekler’in 8-3’lük üstünlüğüyle gidildi. Mola sonrası etkili ve hatasız oyununu sürdüren Marcello Abbondanza’nın öğrencileri ikinci teknik molaya da 16-9 önde girdi. Rakibin farkı eritme çabalarına sayılarla cevap veren Sarı Melekler ikinci seti 25-18 kazandı ve maç skorunu 2-0’a getirdi.


Üçüncü sete blok sayısıyla başlayan Takımımız 4 sayılık seriyle mücadeleyi 4-0’a getirdi. Bursa Büyükşehir Belediye’nin 3 sayılık serisiyle 4-3’e gelen maçta ilk teknik molaya 8-5 Sarı Melekler’in üstünlüğüyle girildi. Moladan sayılarla dönen Takımımız ikinci seti de 16-9 önde tamamladı. Farkın kapanmasına izin vermeyen ekibimiz üçüncü seti 25-13, maçı da 3-0 kazandı.