Sari Melekler Yine Şampiyon!

11.05.2011

Sari Melekler Yine Şampiyon!

Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız, Aroma Bayanlar Voleybol Ligi Final serisinin üçüncü maçında Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’u 3-2 mağlup ederek, seride durumu 3-0 getirdi ve üst üste 3. kez şampiyon oldu.

Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan final serisinin ilk maçında Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’u 3-2, ikinci maçında 3-0, üçüncü maçında ise 3-2 mağlup ederek seride durumu 3-0’a getiren Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız, 2010/2011 Aroma Bayanlar Voleybol Ligi’ni şampiyonlukla tamamladı.

Maçın ardından büyük sevinç yaşayan oyuncularımız ve teknik heyetimiz, mutluluklarını taraftarlarımızla paylaştılar.

Oyuncularımız için yaptırılan sarı tişörtlerin üzerine 2009, 2010, 2011 Fenerbahçe Acıbadem Klasiği yazdırıldı. Şampiyon olan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız seremoniye sarı tişörtlerinin üzerine melek kanatları takarak çıktılar.

Kupayı ve madalyalalarını Voleybol Fedarasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın elinden alan oyuncularımız büyük sevinç yaşadılar.

Kupa töreni sonrası oyuncularımız kupayı Başkanımız Aziz Yıldırım’a ve  Mehmet Ali Aydınlar’a götürdüler.

Final serisinin ardından Takımımız şampiyonluk ipini göğüslerken oyuncularımız da final serisindeki ödülleri topladı.

Oyuncumuz Naz Aydemir en iyi pasör ödülünün sahibi olurken, Eda Erdem en iyi smaçör ödülünü elde etti.  Liubov Sokolova ise MVP ödülünün sahibi oldu.

 

Karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Kulübümüz Yöneticileri de izledi.

Karşılaşmaya fırtına gibi giren Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız rakibi Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’a sayı şansı tanımadı. Rakibi karşısında çok iyi defans yapan Takımımız taraftar desteğini de arkasına alarak üst üste sayılar buldu. Sokolova ve Skowronska ile sayılar üreten Takımımız ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Mola dönüşü sayılar kazanmaya devam Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız blok üstünlüğünü ele geçirince ikinci teknik molaya da 16-7 önde girdi. Etkili oyunu sürdüren Takımımız 25-12 önde tamamlayarak maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete yine sayılar bularak başlayan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız oldu. İlk teknik molayı 8-4 önde geçen Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız karşısında dirençli bir oyun ortaya koymaya başlayan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom teknik mola sonrasında sayılar kazanmaya başladı ve farkı 1 sayıya kadar düşürdü: (8-9) Yeniden servislerde etkili olunca ikinci teknik mola 16-12 önde giren Takımımız , Sokolova ile etkili olduğu seti 25-20 alarak maçta 2-0 öne geçti.

Üçüncü ve dördüncü sette istediği oyunu sahaya yansıtamayan Fenerbahçe Acıbadem Voleybol Takımımız setleri 25-18 ve 25-19 geride tamamladı ve karşılaşmada 2-2 eşitlik sağlandı.

Kazananın belli olacağı son set karşılıklı sayılarla başladı. Büyük heyecanın yaşandığı sette saha değişimi 8-6 ile Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un lehine geçildi. Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız 11-11’de eşitliği yakaladı. Yağmur’un etkili servisi ile 13-12 öne geçen Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız  seti 15-12 maçı da 3-2 kazandı.   


VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA TÜRK TELEKOM-FENERBAHÇE ACIBADEM: 2-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: İlhami Şenyurt, Temel Öneri

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom: Özge, Nikolic, Bahar, Glinka, Güldeniz, Poljak, Gizem (L), Nilay; Bahanur

Fenerbahçe Acıbadem: İpek, Skowronska, Osmokrovic, Eda, Naz, Sokolova, Nihan (L), Zülfiye, Ergül, Yağmur, Seda

Setler: 12-21, 20-25, 25-18, 25-19, 12-15

Süre: (21-27-27-28-17)