Sarı Meleklerin Forma Sponsoru; Barilla

03.11.2016

Sarı Meleklerin Forma Sponsoru; Barilla

Voleybolda ülkemizin gururu olan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımızın yeni sezonda forma sponsoru, tüm dünyada sağlıklı beslenmeye, spora ve sporcuya verdiği önemli destekle öne çıkan Barilla oldu.

Fenerbahçemiz ile Barilla arasındaki sponsorluk anlaşması, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü'nde düzenlenen bir törenle imzalandı. Törene Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımız Önder Fırat ve Ender Alkaya, Yönetim Kurulu Üyemiz Selim Kosif, Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Yönetim Kurulu Danışmanımız Vedat Olcay, Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, Barilla Gıda yöneticileri, Kadın Voleybol Takımımızın koçu Marcello Abbondanza ile oyuncularımız Eda Erdem, Polen Uslupehlivan, Yeon Koung Kim ve takım yetkilileri katıldı.

Törende ilk olarak söz alan Yönetim Kurulu Üyemiz Selim Kosif, Fenerbahçe'nin tüm branşlarda 10'da 10 yaptığı bir haftayı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Uluslararası gıda devi Barilla ile 2 senelik bir ana sponsorluk anlaşması yapacağız. İnşallah bu sponsorluğu ileriki yıllarda daha da geliştireceğiz. Barilla yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa ise asırlık 2 kurumun ortak hayallerini gerçekleştirecek bu anlaşmadan heyecan duyduklarını söyledi. Kurumu hakkında bilgiler veren, Barilla'nın İtalya'nın Parma kentinde 1877 yılında kurulduğunu ve önümüzdeki yıl, 140. yılını yaşayacağını belirten Güneş Karababa, şirketin 4 milyar dolarlık büyüklüğüyle bir dünya devi olduğunu, dünya genelindeki 30 fabrikasıyla, Akdeniz usulü sağlıklı beslenme alışkanlıklarını ve ürünlerini insanlarla buluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Kurucularının 'Çocuğunuza yedirmeyeceğiniz bir şeyi üretmeyin' sözünü düstur edindiklerini belirten Karababa, “Önümüzdeki 140 senede de var olabilmek için sürdürülebilirlik bizim için çok önemli. Biz iki kurum olarak sağlıklı beslenen ve daha fazla sporla aktif yaşayan bir Türkiye hayal ediyoruz. Fenerbahçe çok değerli çalışmalar yapıyor. Bizler de buna destek olma amacındayız. Bu bir yolculuk. İlk olarak Sarı Melekler'le başladık. Kurum olarak toplumların kadınların elinde yükseldiğini düşünüyoruz. İnşallah bu yolculuğu önümüzdeki dönemde daha da geliştirerek devam etmek arzusundayız. Onların çalışmalarına destek vermek, çözüm ortağı olmak arzusundayız. Bizlere bu heyecan verici yolculukta onlara eşlik etme onurunu veren Fenerbahçe Yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oyuncularımızdan Eda Erdem ise “Barilla Ailesi'ne teşekkür ediyoruz. Bayan voleybol olarak sponsor oldular. Umarım uzun soluklu bir sponsorluk olur. Biz heyecanlıyız. Umarım güzel bir 2 sene olur ve devam eder. Bayan voleybol takımı kulübün en başarılı branşlardan biri. Bu tarz sponsorluklara ihtiyacımız var. Umarım biz de güzel bir sezon geçiririz ve iyi bir voleybolla bu birlikteliği taçlandırırız” dedi

Yeon Koung Kim ise “Her zaman Barille markası alıyorum makarna yemek istediğimde. Şu an mutluyum belki bedavadan makarna da alabilirim Barilla'dan. Barilla ile beraber umarım güzel bir sezon geçiririz. Şundan eminimim ki hem Kulübümüz hem da Barilla için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Polen Uslupehlivan ise “Barilla gibi bir sponsorumuz olduğu için mutluyuz. Umarım güzel bir voleybol izletiriz bu sezon” dedi.

Koç Marcello Abbondanza da “Benim için farklı bir duygu. İtalya'da doğduğumdan beri Barilla bildiğim bir marka. Ne zamanki formamızda Barilla ismini gördüm artık kendimi evimde hissediyorum” diye konuştu.

Törende daha sonra Selim Kosif, Güneş Karababa'ya Eda Erdem'in formasını, Karababa da Kosif'e plaket hediye etti. Tören toplu fotoğraf çekimleriyle sona erdi.