Sari Meleklerin Rakibi; Tauron Mks Dabrowa Gornicza

15.01.2013

Sari Meleklerin Rakibi; Tauron Mks Dabrowa Gornicza

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, 2012 CEV Cup Çeyrek Final ilk maçında Polonya temsilcisi Tauron MKS DABROWA GORNICZA ile 15 Ocak Salı günü Burhan Felek Spor Salonu’nda karşılaşacak. Sports TV’den canlı olarak yayınlanacak mücadelenin başlama saati ise 19.30.

Avusturya takımı Askö BüroLeben Linz Steg ile oynadığı iki karşılaşmayı da kazanarak çeyrek finale yükselen Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, bu turda Polonya takımı Tauron MKS DABROWA GORNICZA ile eşleşti. Sarı Melekler, bir üst tura çıktığı taktirde, Ses Calais-Uralochka NTMK Ekaterinburg maçının galibiyle karşılaşacak.

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, bugün yaptığı antrenmanla Tauron MKS DABROWA GORNICZA maçının hazırlıklarını tamamlarken, antrenör Kamil Söz ile takım kaptanı Seda Tokatlıoğlu, FB TV’ye şu açıklamalarda bulundular.

Kamil Söz: "Turu geçeceğimize inanıyorum"
"İyi durumdayız. İyi bir hazırlı dönemi geçirdik. Sezonun başında tama bir takım olarak çalışma fırsatı bulamadık ama şu an tam takım halinde çalışmalarımız sürdürüyoruz. Yeni transferimiz Berg’ de çok kısa sürede uyum sağladı. Kendisi çok tecrübeli bir oyuncu. İki de hazırlık maçı oynadık ve onlar da çok başarılı geçti. Takımımızın tecrübeli olduğunu düşünüyorum. İyi oynayacağız. Önceliğimiz yarınki maçı kazanmak. İkinci maçlarımız hep dışarıda olacak. Kazanmak için mücadele edeceğiz. Be turu geçeceğimizi düşünüyorum."

Seda Tokatlıoğlu: "İyi bir hazırlık dönemi geçirdik"
"İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Her şey yolunda gidiyor. Turu geçmek için kazanmak önemli. İlk maçı kendi evimizde oynayacağız ve avantajlı olmak için kazanmamız gerekiyor. Bunun bilincindeyiz. İyi bir şekilde hazırlandık. Yarın buradan 3 puanla ayrılarak, deplasmana avantajlı gitmek istiyoruz."