Sariyer Belediyesi 0-3 Fenerbahçe Grundig

16.04.2015

Sariyer Belediyesi 0-3 Fenerbahçe Grundig

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi Play-Off 1. Tur maçında Sarıyer Belediyesi ile karşılaşan Bayan Voleybol Takımımız Fenerbahçe Grundig, rakibini (23-25, 25-27,14-25) setler sonunda 3-0 yendi ve seride 1-0 öne geçti. 


Geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da düzenlenen Süper Kupa 4'lü finalinde önce Eczacıbaşı VitrA'yı ardından da VakıfBank'ı yenerek kupaya uzanan Sarı Melekler, play off serisine de galibiyetle başladı.


Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan müsabaka öncesinde dün hayatını kaybeden eski TVF başkanlarından Özcan Mutlugil için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 


Karşılıklı sayılarla başlayan sette (3-3) ilk teknik molaya Sarıyer Belediyesi’nin 8-6’lık üstünlüğü ile gidildi. Moladan Madelaynne Montaño’nun sayısıyla dönen Sarı Melekler, Crimes’i durdurmakta zorlanınca 11-8 geriye düştü.  Bu bölümde Kristin Richards Hildebrand ile etkili olan Takımımız, Malasevic’in sayısı sonrasında, ikinci teknik molaya 16-15 geride gitti. Skor 20-18 aleyhimize iken Polen ve Ezgi oyuna dahil oldu.  Polen’in sayılarıyla skor 20-20’de eşitlendi. Hande ve Melis’in sayılarıyla Sarıyer Belediyesi skor üstünlüğünü 22-20’de tekrar ele aldı. Antrenörümüz Marcello Abbondanza’nın molasından  Kristin Richards Hildebrand’ın sayısıyla dönen Takımımız; 22-22’de eşitliği yakaladı ve mola bu sefer Gökhan hocadan geldi. Kaptan Eda’nın bloğuyla skor üstünlüğünü ele geçiren Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, Polen'in sayısı ve Meliha’nın bloğuyla seti 23-25 kazandı. 


İkinci sete iyi başlayan Sarıyer Belediyesi teknik molaya 8-4 önde gitti. Moladan da 3 sayıyla dönen Sarıyer Belediyesi farkı açtı. (11-4) Art arada iki mola alarak oyuncularını toparlamaya çalışan Antrenörümüz Marcello Abbondanza, Yeon Koung Kim’i de sahaya sürdü. Oyuna girer girmez sayısını kaydeden Kim, rüzgarı lehimize çevirdi ve skor 12-9’a geldi. Meliha’nın sayısı, Kim’in bloğuyla 14-14’te eşitlik sağlandı. Art arda yaptığı hatalardan rakibine 2 sayı veren ekibimiz, ikinci teknik molaya 16-14 geride gitti.  Mola sonrası iki takımdan da karşılıklı sayılar gelirken, rakibinin hatalarını değerlendiren Takımımız skor üstünlüğünü 17-18’de ele aldı. Setin sonunu iyi oynayan Bayan Voleybol Takımımız, 25-27 ile setlerde 2-0 öne geçti. 


Üçüncü sete iyi başlayan Takımımız, Ezgi’nin bloğuyla  1-5 öne geçti. Kim’in skorer oyunuyla da teknik molaya 3-8 önde gitti. İyi oyununu sürdüren  Antrenörümüz Marcello Abbondanza’nın öğrencileri ikinci teknik molasına 9-16 üstün gittiği seti 14-25 önde tamamladı ve maçı 3-0 kazandı. 


Serinin ikinci maçı 18 Nisan Cumartesi günü Fenerbahçemizin ev sahipliğinde Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak. Takımımız bu maçı da kazanması durumunda seride 2-0 öne geçerek, adını 4’lü finallere yazdıracak. Ekibimiz bu maçı kaybetmesi durumunda ise seri üçüncü ve son maça taşınacak. 
 

 

SARIYER BELEDİYESİ 0-3 FENERBAHÇE GRUNDİG

Salon: Burhan Felek 
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Tayfun Şener
Sarıyer Belediyesi: Melike Yılmaz, Silie, Malasevic, Crimes, Arelya Karasoy, Melis Durul (Serpil Ersarı, Aslıhan Köyel, Rida Erlalelitepe)
Fenerbahçe Grundig: Elif Öner, Meliha İsmailoğlu, Dicle Babat, Montano, Kristin, Eda Dündar (Merve Dalbeler, Kim Koung, Ezgi Dilik, Polen Uslupehlivan, Melis Yılmaz)
Setler: 23-25, 25-27, 14-25
Süre: 82 dakika (28, 31, 23)