Selçuk: "iki Kupayi Da Alacağiz"

05.05.2012

Selçuk: "iki Kupayi Da Alacağiz"

Oyuncularımızdan Selçuk Şahin, Beşiktaş yenilgisine çok üzüldüklerini ama her şeyin hala kendi ellerinde olduğunu, 10 gün içinde oynayacakları 3 maçla 2 kupayı da getireceklerini söyledi.

İnsanların; sezon boyunca yaşananlara rağmen, ortaya koydukları mücadeleden memnun olduğunu belirten Selçuk, "Ama biz bununla yetinmeyeceğiz. Herkes bundan memnun ama biz burada durmayacağız ve bu iki kupayı da istiyoruz" dedi.

Selçuk Şahin, Medya Sorumlumuz Orkun Yazgan’ın hazırlayıp sunduğu ve Radyo Fenerbahçe’de Bilyoner.com’un katkılarıyla yayınlanan Samandıra Saati isimli programa telefonla katılarak açıklamalarda bulundu.

İlk olarak maçı değerlendiren Selçuk Şahin, "Maç öncesinde baktığımızda kesinlikle galip gelmek için gitmiştik. Çünkü böyle olsaydı büyük bir avantaj sağlayacaktık. Aslında her şey çok güzel başlamıştı, sahada ilk başlarda. Hocanın istediği gibi çok pas yaparak, rakibi kendi sahasına hapsederek başladık. İlk yarı hemen hemen istediğimiz gibi geçti, oyunun kontrolü bizdeydi. İlk yarıda sadece 1 pozisyon verdik ve son dakikada gol geldi. Pozisyon bulduk ama atamadık. Onlar gülün moraliyle iyi oynamaya başladılar, pozisyon buldular. 65’ten sonar riskleri aldık ve pozisyonlar verdik. İstemediğimiz bir sonuç oldu. Kazanacağımız bir maçtı. Derbilerde daha iyi performans ortaya koyuyorduk,  ama dün bunu başaramadık" diye konuştu.

Maçtan sonra soyunma odasındaki havayı da anlatan Selçuk, "Maçın sonunda soyunma odasında bir üzüntü vardı, sessizlik vardı. Bu hem mağlubiyetin hem de taraftarın istediğini  verememenin üzüntüsüydü bu. Ama gerek hocamız gerek Ali Yıldırım soyunma odasında bize gereken desteği verdiler. Zaten her zaman yanımızdaydılar. Biz de oyunculara bir şey kaybetmediğimizi, hala her şeyin elimizde olduğunu anlatmaya çalıştık. 3 gün sonra çok önemli bir maçımız olduğunu ve ona hazırlanmamız gerektiğini söyledik. Önümüzde 3 maçımız ve 2 kupa var. Güzel bir pozisyondayız aslında. Dünkü mağlubiyet bizi üzdü ama elimizde hala 2 kupa var. Sezon başında ’Son 3 maç var ve 2 kupa kazanacaksınız’ deselerdi, kimse ’Hayır’ demezdi. Dünkü maçın moral bozukluğunu üzerimizden atıp final maçı olan Trabzonspor maçına bakmalıyız. Üzüntülüydük ama bunu üzerimizden attık. Artık Trabzonspor maçına konsantre olmalıyız. Çünkü Camia bizden çok şeyler bekliyor, bunu vermeliyiz. Dün istemediğimiz bir kaza oldu ama hala her şey elimizde. Biz iki kupaya da inandık ve 10 gün içinde bu iki kupayı alacağız" şeklinde konuştu.

Taraftarların her ne olursa olsun ortaya koydukları mücadeleyi tekdir ettiğini ama bununla yetinmeyeceklerini belirten Selçuk, "İnsanlar tepkilerinde, ’Şampiyon olmasınız da mücadeleniz bize mutluluk verdi’ diyorlar ama biz bununla yetinmeyeceğiz. Herkes bundan memnun ama biz burada durmayacağız ve bu iki kupayı istiyoruz. Böyle zor şartlar altında geçen bir sezonun ardından, böyle bir şans yakalamışken; 2 kupaya da ihtiyacımız var, oyuncular olarak da ihtiyacımız var. Çünkü bu şekilde en güzel cevabı biz vermiş olacağız; bu kadar zor şartlarda geçen sezon sonunda. Önümüzde pozitif bir tablo var, inşallah sportif anlamda bu başarıyı sağlarız" dedi.