Semih:"mersin Maçini Kazanacağimiza İnaniyorum"

14.10.2011

Semih:"mersin Maçini Kazanacağimiza İnaniyorum"

Oyuncumuz Semih Şentürk, Mersin İdman Yurdu maçı hazırlıklarının çok iyi gittiğini ve deplasmandan kazanarak döneceklerine inandığını söyledi.

"Çalışmaların temposu arttı"

Semih Şentürk, Fenerbahçe Televizyonu’na yaptığı açıklamada, "Milli takımlardan moralli dönen futbolcularla çalışmaların temposu daha da arttı. Çalışmalarımız gayet iyi gediyor. Mersin İdman Yurdu maçında Serdar oynamayacak, onun dışında eksiğimiz olmayacağını tahmin ediyoruz.Tabi ki Mersin zor bir deplasman.Lige bu sezon çıktılar ama çok  iyi bir başlangıç yaptılar.Güzel bir maç olacağını tahmin ediyorum.İki takım da futbol oynamayı ve futbolun güzelliklerini sergilemeyi amaçlıyor. Biz bu tür rakipler karşısında daha iyi performans sergiliyoruz ve inşallah kazanan taraf biz oluruz. Bu maça çok iyi  hazırlandık, Milli takıma gitmeyen oyuncular çok iyi çalıştılar. Milli takımdan da moralli gelen arkadaşlarımızla birlikte antrenmanların temposu daha da arttı.Çalışmalar gayet güzel gidiyor,moraller üst seviyede.İnşallah Mersin’de de her şey güzel gider oynayıp kazanırız." diye konuştu.

"Sahada böyle şeyler her zaman oluyor ve olmalı da"

Son antrenmanda Caner Erkin’le küçük bir gerginlik yaşandığının hatırlatılması üzerine Semih, bu tür olayların antrenmanlarda çok normal şeyler olduğunu belirterek, "Caner çok sevdiğim kardeşim benim. Aramızda bazen şakalaşmalarda oluyor, bazen tartışmalarda oluyor. Bugün de 5 e 2 oynarken öyle bir tartışmamız oldu. Ben ondan özür diledim o da benden özür diledi olay orda kapandı.Sahada böyle şeyler her zaman oluyor ve olmalı da … Kazanma hırsı, mücadele azmi ve forma kapma savaşı olan tüm takımlarda bu tür görüntüler olur ve olmalıdır da… Ama bunlar her zaman sahada kalıyor. Dışarıda zaten her zaman görüştüğüm bir kardeşim. Bazen böyle tartışmalar ve gerektiği yerde sertlik gayet güzel oluyor.Bunlar motivasyonumuzun hep üst seviyede olduğunu gösterir" dedi.

"Herkes bana o golümü hatırlattı"

A Milli futbol takımının 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Play Off maçında Hırvatistan’la eşleşmesi sonrası herkesin 2008 Avrupa Futbol Şampiyonasında maçın son dakikasında Hırvatistan’a attığı golü hatırladığını belirten Semih Şentürk o golü kendisinin de unutamadığını ve o büyük mutlulukları tekrar yaşamak istediğini ifade etti. Eşleşme sonrası bir çok kişinin kendisini aradığını belirten Semih, "Beni belki elli kişi aradı ve Hırvatistan’a attığım golü hatırlattılar. Tabii onlar geçmişte kaldı, şimdi günümüze bakmamız gerekiyor. Milli takımımız şu anda  istenilen futbolu oynamıyor, ama sonuçta hedeflediğimiz play offlara kaldık. Grup maçlarında her ne kadar iyi oynamasak da, artık final anlamına gelen iki karşılaşma oynayacağız. Tabii ki 2008’e göre  şu an daha iyi durumdayız. Ne diyeyim inşallah 2008’deki gibi olur, biz kazanırız. Çünkü Avrupa Şampiyonası gerçekten önemli bir turnuva. İnsan orada futbolcu olduğunu hissediyor. Sonuçta ilk maçı evimizde oynayacağız, ilk maçta turu getirecek sonucu elde etmemiz gerek. Şu an sakatlıktan sonra ben  de yeni yeni performansımı artırmaya başladım ve forma giriyorum. Maça  daha bir ay var. Fenerbahçe de başarılı olup milli takımda yer almak ve Hırvatistan maçında sahada olmak istiyorum" şeklinde konuştu.