Semih: "sabrim Ve Çalişma Arzum"

27.04.2012

Semih: "sabrim Ve Çalişma Arzum"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Semih Şentürk, bugünlere gelmesindeki en önemli özelliğinin sabrı ve çalışma arzusu olduğunu söyledi.

Karabük maçında attığı golün atıştan önce içine doğduğunu söyleyen Semih Şentürk, hafta sonu oynayacağımız Beşiktaş maçında görev alacak her oyuncunun gereken mücadeleyi ortaya koyacağını ifade etti.

Semih Şentürk, Medya Sorumlumuz Orkun Yazgan’ın hazırlayıp sunduğu ve Radyo Fenerbahçe’de, Bilyoner.com’un katkılarıyla yayınlanan Samandıra Saati isimli programa açıklamalarda bulundu.

Her futbolcunun iyi ve kötü dönemleri olabileceğini belirten Semih Şentürk, önemli olanın bu kötü dönemleri sorunsuz bir şekilde atlatmak olduğunu belirterek, "Beni bugünlere getiren, her zaman sabrım ve çalışma arzumdur. Hocamın verdiği şansı iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum" dedi.

Karabük maçı ve attığı gol hakkında ise Semih, "Sanki vurduğumda gol olacağını hissettim. Cristian’a ’Ben vurayım’ dedim.  O da izin verdi. Normalde o vuracaktı. Ben rica edince o bıraktı. O kadar içime doğmuş ki topu aldığımda ayakkabılarımı tekrar bağladım; sanki iyi vurayım ve gol olsun diye. Güzel bir goldü. Golden ziyade sürekli oynamayan oyuncuların böyle performans göstermeleri ayrıca sevindirici.Herkes kendini iyi hazırlamış. Karabükspor’u hiç oynatmadık. Sonuçta net bir skorla özlediğimiz kupada finale çıktık" diye konuştu.

Birlik ve beraberlik olarak geçen sezon şampiyon olduklarını bunu bu sene de başaracaklarını belirten Semih, "3 Temmuz sürecinden bu yana yükselen bir grafik oldu, bir kopukluk oldu. Bu da gayet normaldi. Her hafta bir olayla karşılaşıyorduk. Bunları atlattık, finaller öncesi daha çok birlik ve beraberlik içinde hareket ediyoruz. 8’de 8 parolasıyla yola çıktık. Bunun 3’ünü sağ salim geride bıraktık. Maç maç bakıyoruz. Önümüzde çok önemli 5 maçımız var. İnşallah bunları tek tek düşünüp, her maça ayrı motivasyonla çıkacağız. Finalde bizi bekleyen 2 tane kupa var" dedi.

Beşiktaş maçı ve taraftarlar  hakkında ise Semih, "Normalde sezon içinde 6 derbi oynuyorduk. Şimdi 20 gün içinde 6 derbi oynuyoruz. Çok önemli maçlar bunlar. Her oyuncu bu maçlarda forma giyebilecek. Hocamız kime şans veriyorsa, herkes elinden gelen mücadeleyi yapacaktır. Pazar günü de çok önemli bir Beşiktaş derbisine çıkacağız. Taraftarımız stadı dolduracaktır. Onların da desteğiyle, kim oynarsa oynasın o sahada gereken mücadeleyi yapacaktır. İnşallah galibiyetle yolumuza devam edeceğiz. Bu sezon fazla ceza aldık ama sebebi yaşanan bu süreçti, taraftar gergindi. Taraftarlarımızın rakiplerimize saygılı ve normal davranış içinde bulunacağını tahmin ediyorum. Çünkü Fenerbahçe taraftarı fair-play bir taraftardır. Pazar günü sadece bize destek vermelerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.