Semih Şentürk: "fenerbahçe B Takimi Diye Bir Şey Yok"

29.11.2012

Semih Şentürk: "fenerbahçe B Takimi Diye Bir Şey Yok"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Semih Şentürk, 'Fenerbahçe B Takımı' gibi bir ifadeye katılmadığını,  kadroda bulunan 27 futbolcunun da bu takımın bir parçası olduğunu söyledi.

Radyo Fenerbahçe'de Fenercell'in sponsorluğunda yayınlanan ve Profesyonel Futbol Takımımızın Medya Sorumlusu Orkun Yazgan'ın hazırlayıp sunduğu Fenerbahçe Günlüğü isimli programa telefonla bağlanan Semih Şentürk, şu anda takımda her şeyin iyi gittiğini belirterek, Galatasaray ile sondan bir hafta önce oynayacakları karşılaşmayı 'Liderlik maçı' olarak nitelendirdi.

Semih Şentürk, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde bu sezon en azından çeyrek final oynayacağını da sözlerine ekledi.

Stoch için çok mutlu oldum

Slovak futbolcumuz Miroslav Stoch'un geçtiğimiz sezon Gençlerbirliği'ne attığı golün, FIFA'nın yıl içerisinde atılan en güzel gole verdiği Puskas Ödülü adayları arasında ilk 3'e girdiği haberini canlı bağlantıda öğrenen Semih Şentürk, "İlk defa sizden öğreniyorum. Çok mutlu oldum, hem takım arkadaşım hem kendim adına mutlu oldum" dedi.

Belki haftaya da böyle olacak

Dün akşamki ve 13 yıl önceki Pendikspor maçlarını değerlendiren Semih Şentürk, 13 yıl önceki maçta kulübede oturduğunu belirterek "Fenerbahçe altyapısına yeni gelmiştim, 16 yaşındaydım. Zeman, asları dinlendirmek için 1-2 arkadaşı o maçın kadrosuna almıştı ve o maçı yedek kulübesinden izlemiştim" diye konuştu. Semih dünkü mücadele hakkında ise "Dün oyunu kontrol altına almamıza rağmen 2-3 tane pozisyon verdik. Maçın başında yiyeceğimiz bir gol bizi sıkıntıya sokardı. Rakibiniz Pendik olur, Ankaragücü olur; böyle maçlarda konsantrasyonunuzu sağlayamazsanız sıkıntı yaşarsınız. Hocamız zaten böyle maçlarda gerekli rotasyonu yapıyor. Kupada, daha önceki maçlarda forma şansı bulamayan oyunculara şans veriyor. Avrupa'da liderliği garantiledik ve önümüzdeki hafta Avrupa Ligi'nde de böyle bir maçımız var. Belki haftaya da böyle yapacak" diye konuştu.

Böyle maçlar gençlerin kendini göstermesi için ideal

"Fenerbahçe B Takımı" gibi bir ifadeye katılmadığını söyleyen Semih Şentürk, "B kadrosu diye bir şey yok. Buna katılmıyorum. Fenerbahçe'nin 27 kişilik kadrosunda bulunan her futbolcu o takımın bir parçasıdır. Ancak hocanın kafasında bir 11 olur ve herkes o 11'e girmek için mücadele eder ve şans bulursa Avrupa, Lig, Kupa maçlarında oynar. Bunların hepsinin önemi ayrıdır. Ben genç arkadaşlarıma da söylüyorum. Bu tip maçlar kendilerini göstermek için ideal maçlardır" dedi. Semih, Fenerbahçemizin genç oyuncuları Salih Uçan ve Recep Niyaz için ise "İnşallah iyi yerlere geleceklerdir" ifadesini kullandı.

Galatasaray'la liderlik maçı oynarız

Devre arasına kadar Aykut Kocaman'ın on bire takviyeler yapabileceğini belirten Semih Şentürk, kendisini de kadrodaki  tüm oyuncular gibi hazır tutuğunu belirterek, takımın sezon başından beri gösterdiği performans ve ilk yarıyı, "Sezona iyi başlamadık. Belki hocanın kafasındaki 11'in oturtması süre aldı. Alex olayında da yara aldık. Ancak bunlar artık geride kaldı. Son oynadığımız 6-7 maçta sadece Antalya'ya yenildik. Takımda bir çıkış var. Liderlik maçımız Galatasaray maçı olacak. Umarım bu hafta oynayacağımız maçı da alırız. Orada oynayacağımız Galatasaray maçı, liderlik maçımız olacak. Kupada da 5. turdayız. Şu an için her şey iyi gidiyor" cümleleriyle değerlendirdi.

Avrupa'da en azından çeyrek final bekliyorum

UEFA Avrupa Ligi'ne ayrı bir parantez açan Semih Şentürk, "Avrupa Ligi'nde son 32 takım arasına girdik. Çeyrek finale kadar 2 tur daha oynayacağız. Biz bunu daha önce Şampiyonlar Ligi'nde de UEFA'da da yapmıştık. Yine yapabiliriz ve gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Ben bu sene Avrupa Ligi'nde şansımız olduğunu düşünüyorum. Avrupa Ligi'nde bizim kalitemizde çok takım olmadığını düşünüyorum. Ben en azından bir çeyrek final bekliyorum" diyerek sözlerini noktaladı.