02.11.2014

Senkronize Yüzme Takimimiz Türkiye Şampiyonu

13-15 yaş ve üzeri Türkiye Senkronize Yüzme Şampiyonası İstanbul Tozkoparan Yüzme Havuzu'nda yapıldı. İki gün süren yarışlarda Fenerbahçe Senkronize Yüzme Takımımız elde ettiği başarılı derecelerle Türkiye Şampiyonu oldu...
 


13-15 yaş düet kategorisinde Azra Ulu ve Eda Tuncay birincilik aldı. 13-15 yaş solo kategorisinde ise Hande Yıldız ikincilik, Eda Tuncay da üçüncülük elde etti.


Senior teknik solo kategorisinde Mina Turhan 3., senior serbest solo kategorisinde Dilay Horosan 2., senior düet free kategorisi ve technical kategorisinde Dilay Horosan ve Öykü Evliyaoğlu ikilisi 2. oldu. Senior combo kategorisinde ise Dilay Horosan, Öykü Evliya, Öykü Halis, Mina Turhan, Azra Ulu, Hande Yıldız ve Yaren Oğuz'un yer aldığı Fenerbahçe birincilik kazandı.
 


Juniorlarda takım halinde Dilay Horasan, Öykü Evliya, Öykü Halis, Hande Yıldız ve Mina Turhan birinci, soloda ise Dilay Horosan ikinci olurken, düette Dilay Horosan ve Öykü Evliya ikilisi ikincilik elde etti.
 


Fenerbahçe Senkronize Yüzme Takımı yardımcı antrenörü Melis Öner ile sporcularından Dilay Horosan ve Öykü Evliya Türkiye Şampiyonu oldukları için mutluluk duyduklarını dile getirdiler.