Serdar Kesimal:"rekabet Bize Başariyi Getirir"

07.10.2011

Serdar Kesimal:"rekabet Bize Başariyi Getirir"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Serdar Kesimal, FBTV'ye açıklamalarda bulundu.
Serdar Kesimal, yaşadığı sakatlıkla ilgili olarak "Bu sezon benim açımdan iyi başlamadı diyebilirim. 3 ay içerisinde ikinci kez sakatlandım. Bunun son olmasını diliyorum. Şuan iyi durumdayım. Düz koşulara başladım. Temenni ediyorum ki hafta ortasında da takımla birlikte çalışmalara başlayayım" şeklinde konuştu.

Serdar yeni sezonla ilgili takımın durumunu ise şöyle değerlendirdi: "Lige çok eksikle başladık. Beş altı eksiğimiz vardı. Buna rağmen takım olarak olmayan arkadaşlarımızın boşluğunu iyi doldurduk. Elimizden geleni yaparak beş maçta dört galibiyet aldık. Namağlup gidiyoruz. Takımımızın durumu gayet iyi ve inşallah hep böyle devam ederiz. Sezon başında kimse bunu beklemiyordu ancak biz bu düşünceleri tersine çıkardık. Kenetlendik, takım olduk. Takımda ilk 11'de yer alan almayan, sakatlık yaşayan fark etmeksizin herkes elinden geleni yapıyor. Sistemimiz oturdu, hepimiz adapte olduk."

Son dönemlerde yaşanan olaylar ile ilgili olarak ise Serdar, "Olaylar çoğu kişiyi futboldan soğuttu. İnsanları statlara çekebilmek, futbolu yeniden yukarı çekmek için iyi futbol oynamamız gerekiyor ve biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Zamanla bunu daha iyi yapacağımıza da inanıyorum. Gerçi; Fenerbahçe olarak bu durumdan şikayetimiz yok. Taraftarlarımız bizim stadımızı her zaman dolduruyorlar, deplasman, iç saha fark etmeksizin her maçta yanımızda oluyorlar. Ancak lig kalitesi açısından diğer takımların da taraftarlarının statlarda olması gerekiyor. Burası Fenerbahçe ve biz kendi içimizde birbirimizle rekabet ediyoruz. Rekabet bizim takımımızda başarıyı getirir. Bekir, Bilica, Yobo, hepsi çok kaliteli oyuncular" ifadelerini kullandı.

Serdar Kesimal son olarak da "Fenerbahçe'nin sahip olduğu her futbolcuya ihtiyacı var ve bir gün hepimize şans gelecek" diyerek sözlerini noktaladı.