Serkan Acar Son Yolculuğuna Uğurlandi

19.04.2013

Serkan Acar Son Yolculuğuna Uğurlandi

Vefatıyla tüm Fenerbahçe Camiasını yasa boğan, yarım asra yakın bir süre çeşitli kademelerde Kulübümüze hizmet etmiş, Fenerbahçe ile özdeşleşmiş, eski Milli Futbolcularımızdan ve Kulüp Genel Müdürümüz Serkan Acar, bugün düzenlenen bir dizi törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İlk tören kulüp binasının önünde yapıldı

Merhum Serkan Acar’ın bugün öğle saatlerinde evinden alınan cenazesi, ilk olarak uzun yıllar görev yaptığı kulüp binasına getirildi. Cenaze aracını, kulüp girişinde Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve tüm mesai arkadaşları karşıladı. Bu ilk törende Acar Ailesi’nin fertleri ve yakınları da hazır bulundu. Cenazenin başında kısa bir konuşma yapan Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, herkesten helallik istedi; hazır bulunanlar hep bir ağızdan helallik verdi. Duygusal anların yaşandığı bu ilk törenin ardından cenaze ikinci törenin yapılacağı Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’ni götürüldü.

Serkan Acar Dereağzı’ndan uğurlandı

Serkan Acar için ikinci tören çimleri üzerinde futbol oynadığı Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapıldı. Buradaki törende de Acar Ailesi’nin fertleri, Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, eski başkan ve yöneticilerimiz, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Galatasaray Kulübü eski Başkanlarından Selahattin Beyazıt, Yüksek Divan Kurulu ve Kongre Üyelerimiz, Şube Kaptanlarımız, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile Profesyonel Futbol Takımımızın teknik heyet ve oyuncuları, diğer şubelerimizden sporcu ve yöneticiler, eski sporcularımız, kulüp çalışanları, taraftarlarımız, askeri ve sivil yetkililer, spor ve basın dünyasından isimler ile Serkan Acar’ın sevenleri katıldı.

Talat Yılmaz: "Sporcu kardeşlerim onu örnek alsın"

Serkan Acar’ın Fenerbahçe Bayrağına sarılmış cenazesinin Dereağzı’ndeki suni çim sahaya getirilmesinin ardından tören başladı. Törende ilk olarak söz alan Genel Sekreterimiz Talat Yılmaz, "Her canlı ölümü tadacak. Bu topraklarda yetişmiş nadide bir çiçek soldu. Gönlümüzden bir parça acı vererek koptu. O sevgi dolu, düşmanlığı kızgınlığı olmayan bir insandı, harbi Fenerbahçeliydi. Fenerbahçe için yaptıklarını hiç unutmayacağız. Sporcu kardeşlerim onu örnek alsın. Mesai arkadaşları, sporcularımız dostlarımız herkes onun için ağlıyor. O gülerek gitti; yaka kartlarında gördüğünüz gibi. Ama bizler ağlıyoruz, ruhu şad olsun" dedi.

Mesai arkadaşları ve yakın arkadaşları konuşmalar yaptı

Kulüpte uzun yıllar asistanlığını yapan Ebru Berk Ayaz, "Ben babamı kaybettim. Onu çok seviyorum. Onunla birlikte Fenerbahçe’ye hizmet ettiğim için çok mutluyum. Keşke burada olup ne kadar sevildiğini görseydi. Ama eminim hissediyordur. Dualarınızı eksik etmeyin" dedi.

Serkan Acar’la uzun yıllar çalışan Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan ise "Serkan Ağabeyi 35 yıldır tanıyorum. Çok üzüntülüyüm. 35 yıl dirsek dirseğe çalıştık. Sevgi doluydu. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Arkamdan bir duvar yıkıldı. Onunla çok mutlu günlerimiz oldu. En son şampiyon olduğumuzda herkes sahaya koştu. Ben, Cemil Ağabey ve Serkan Ağabey tribünde oturup hüngür hüngür ağlamıştık" dedi.

Salı Grubu arkadaşlarından Cengiz Süneri ise "Büyük bir Fenerbahçeliyi kaybettik. Üzüntülüyüz. Salı ekibinin üyesi olduğumuz için, ailesinden olduğumuz için mutluyuz. Salı ekibi arkadaşları olarak onu hep hatırlayacağız. Yolu ışıklı olsun, mekanı cennet olsun" dedi.

Selami Öztürk: "Arkasında tek bir kırık kalp bırakmadı"

Aynı zamanda Kadıköy Belediye Meclis Üyesi de olan Serkan Acar için bir konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, "Hepimizin başı sağ olsun. Kelimelerin az kaldığı günler vardır. Bu da o günlerden biri. Sevgili Serkan’ı tanıyıp da onu kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Serkan arkasında tek bir kırık kalp, tek bir çelme taktığı insan bırakmadı. Allah rahmet eylesin diyorum. Ailesine ve Ulusumuza başsağlığı diliyorum" dedi.

Yüksel Günay: "Profesyoneldi ama amatör ruhla çalıştı"

Serkan Acar’ın hayat hikayesinin okunmasının ardından söz alan Yüksel Günay, "Tam 37 yıl toplu iğnenin başı kadar ne o beni ne de ben onu kırdım Yalnız bana karşı değil; başka insanları da kırmazdı. Adam gibi adamdı. Mesleği yöneticilikti,  profesyonel sayılırdı ama amatör bir insandı. Ne bir Cumartesi ya da Pazar günü evinde kaldığını gördük. Bu bir sevgi, aşk, inançtı onun için; bunlarla doluydu. Allah rahmet eylesin yolu aydınlık, ışıklı olsun. Allah’ın tüm merhameti onunla olsun" dedi.

Aziz Yıldırım: "Yol arkadaşımı kaybettim"

Daha sonra söz alan Başkanımız Aziz Yıldırım ise, "Serkan Acar’ın dostları, büyük bir dostumu büyük bir Fenerbahçeliyi kaybettik. Benimle yol arkadaşıydı. 15 sene başkanlığımda, ilk yöneticiliğimden itibaren bana yol arkadaşlığı yaptı. Güvenilir, sağlam karakterli,  iyi günde kötü günde destek veren bir insandı. Kalbimin en derin yerinde acılar hissediyorum. 25 yıl beraber çalıştık. Her zaman için ailesini kırma pahasına insanları kırmayan, tüm Fenerbahçelilerin en acı günlerinde yanlarında ve yardımcı olan bir insandı. Bugün aramızdan ayrılıyor ama sarı ve lacivertin kestiği her noktada O da olacak. Hakkımız helal olsun dedik ama bizim onda hakkımız yok. Onun bizde hakkı vardır. Bize hakkını helal etsin. Ailesi de böyle bir insana sahip olduğu için gurur duysun.  Nur içinde yat Serkan kardeşim" dedi.

Selahattin Beyazıt: "Ondan daima efendilik gördüm"

Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanlarından Selahattin Beyazıt ise,  "Sevgili Fenerbahçeliler, muhterem hanımefendi hepinizin başı sağ olsun. Daima ondan efendilik hatırnazlık gördüm. Fenerbahçeliliği benim üstünde çok önemli bir etki yapmıştır. Sevgiye, saygıya her şeye layık bir çocuktu. Kendisine rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

Zeynep Değirmencioğlu: "O benim hayatımdı"

Eşi Zeynep Değirmencioğlu ise, "Öncelikle yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. O benim hayatımdı. Bu öyle ’Sevgilim’, ’Hayatım’ gibi söylenmiş bir söz değil. Gerçekten hayatımdı. Çünkü tanıştığımızda ben 14, O 20 yaşındaydı. Gerçekten de hayatımdı. O nedende içimdeki acıyı anlatmak mümkün değil. Allah bana yardım edecektir. Başkanımıza  ve Ali Yıldırım’a, her zaman yanımızda oldukları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah onlardan razı olsun. Başkanımız hakkım yok dedi ama onun hakkı ödenmez. Tüm arkadaşlarına, dostlarına, meşhur Salı Grubuna, A’dan Z’ye tüm personele ve kızımız Ebru’ya çok teşekkür ediyorum. Başkanımız bazen ona ’Ayşecik’in kocası’ diye takılırdı. Ben her zaman Serkan Acar’ın eşi olmaktan gurur duydum, mekanı cennet olsun" dedi.

Volkan Acar: "En büyük mirası Fenerbahçe sevgisi"

Aile adına konuşma yapan oğlu Volkan Acar ise, "Başkanıma Ali Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Herkese ayrı ayrı teşekkürlerimzi iletiyorum.. Belediye Başkanı Selami Öztürk Bey’e, Yüksel Amcama, taraftar gruplarına; 5 sene önce başlayan sağlık probleminden beri hiç yalnız bırakmadılar. Babamın hayatı boyunca bize empoze ettiği değerli kıldığı sevgi, Fenerbahçe sevgisiydi. Bize 3 tane miras bıraktı. Biri soyadımız, biri annemiz. Üçüncüsü de ömrü billah bizimle gidecek olan en büyük sevgi Fenerbahçe sevgisiydi. En büyük mirası bu diyorum. Herkese tek tek abim, kendim ve ailem adına teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden  razı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından törende din adamları tarafından dini içerikli bir konuşma yapıldı, dua edildi ve tüm katılımcılar Serkan Acar için helallik verdi. Ardında cenaze üzerine atılan çiçekler eşliğinde Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde ayrıldı ve Ataşehir Mimarsinan Camii’ne götürüldü.

Mimarsinan Camii’nden binlerce kişi uğurladı

İkindi namazının ardından Ataşehir Mimarsinan Camii’nde kılınan cenaze namazına; Acar Ailesi’nin fertleri, Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, eski başkan ve yöneticilerimiz, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, eski Genelkurmay Başkanlarımızdan Yaşar Büyükanıt, eski TFF Başkanlarından Haluk Ulusoy, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakamaz, bazı milletvekillerimiz, A Millli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray Kulübü eski Başkanlarından Selahattin Beyazıt, Yüksek Divan Kurulu ve Kongre Üyelerimiz, Şube Kaptanlarımız, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile Profesyonel Futbol Takımımızın teknik heyet ve oyuncuları, diğer şubelerimizden sporcu ve yöneticiler, eski sporcularımız, kulüp çalışanları, taraftarlarımız, askeri ve sivil yetkililer, spor ve basın dünyasından isimler ile Serkan Acar’ın sevenleri katıldı. Çok sayıda ambulansın hazır bekletildiği cenaze töreninde yüzlerce çelenk de yer aldı ve camiye çıkan yollar kalabalıktan dolayı kapandı.

Ataşehir Mimarsinan Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde FB TV mikrofonlarına Serkan Acar’ın yakınları, yöneticilerimiz, şube kaptanlarımız  ve sevenleri konuştu.

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı ve Kulübümüz eski Asbaşkanlarından Ali Y. Koç: “Söyleyecek çok şey var. Camia için acı kayıp. Başarıların ve tarihin içinde lider insanlar olur. Bu camianın içinde yaklaşık 50 yıl hizmet etmiş. Çok sayıda başkan şampiyonluk ve iyi gün ve kötü günler görmüş ama Serkan ağabey hep burada kalmış. Fenerbahçe’yi her şeyden önce tutardı. 7/24 kulüp için çalışırdı. Ağabeyim dediğim iftihar ettiğim kişidir. Fenerbahçe tarihinde en çok hizmet eden 10 kişi arasında Serkan ağabey de kesinlikle o on kişinin içinde olur. Örnek bir insandı. Ailesine bu zor dönemde sabır ve kudret diliyorum. Fenerbahçe’ye yaptığı hizmetlerden dolayı ve ağabeyim olarak onu tanımaktan dolayı onur duyuyorum”

Eski futbolcularımızdan Cemil Turan, "Şu an içimizde o kadar acı var ki, ne söyleyeceğimizi bilemiyorum. Allah’tan rahmet diliyorum"

Boks Şube Kaptanımız Mert Öztemel: "Serkan ağabeyinin arkasından üzülüyoruz. O bizim ağabeyimiz, dostumuz, genel müdürümüzdü. Allah gani gani rahmet eylesin. Onu hiç unutmayacağız"

Serkan Acar’ın oğlu Volkan Acar: "Bu camianın büyüklüğünü iyi anladım. Çok seviliyormuş o da herkesi seviyordu. Onun bize bıraktığı en büyük miras Fenerbahçe sevgisiydi. Sarı ile lacivertin kesiştiği her noktada babam bizimle olacaktır"

Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı: "Söyleyecek kelime bulamıyorum. Çok üzgünüz. Her şeyimizdi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün aranılan futbolcularındandı. Hiç kimseye hayır demezdi. Kardeşimi kaybetmiş gibiyim. Nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin."

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Serdar Erkan: "Türk sporu çok önemli bir evladını kaybetti. Örnek bir kişilikti. Acısını her zaman içimizde yaşayacağız. Başımız sağolsun. Davranışlarıyla herkese örnekti. Yeri, doldurulacak bir insan değil. Ruhu şad olsun" 

Atletizm Şube Kapatanımız Fikret Çetinkaya: "Yıllarca beraber çalıştık. Hiç böyle bir günü yaşamak istedim. Her şeyin,i Fenerbahçe kulübne vermişti. Çok üzgünüm. Mekanı cennet olsun"

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yasemin Merçil: "Kulübümüzün simge isimlerinden biriydi. Bizim için kulübün duayenlerindendi. Örnek aldığımız birisiydi. 3 Temmuz sürecinde günde 10 saat beraber çalıştık günler oldu. Allah rahmet eylesin. Maalesef bu kötü hastalık onu ne kadar yıpratsa da bize bu durumunu hiç yansıtmadı. Aklımızda hep güler yüzüyle kalacak. Allah rahmet eylesin"

Eski yöneticilerimizden Vefa Küçük: "Bir insan seviliyorsa, yaşarken ve öldükten sonrada sevilmesinin ispatını bugün burada görüyoruz. Fenerbahçe camiasında sevilmesinin ötesinde çok insanın iyi dostu idi. Her camiadan isimler var burada. Allah başka acı göstermesin. Birlik ve beraberlik içinde buradayız."

Eski Milli futbolcu ve AK Parti Milletvekili Hakan Şükür: "Başsağlığı diliyorum. Kendisi ile yıllar öncesinde çok sık görüşmüştük. Beyefendi bir kişilikti. İnşallah çizdiği bu yol Türk sporuna örnek olur. Mekanı cennet olsun"

Bedri Baykam: "Fenerbahçe camiası, tarihinin en değerli evlatlarından birini kaybetti. İnanılmaz önemli bir yönetici idi. Futbolcu olarak da izleme şansına sahip oldum. Toplam 47 yıldır bu camiada görev alan ve en sevilen insanlarından biriydi. 20-22 yıldır neredeyse her Salı akşamı buluşurduk. Gerçekten kaybımızın derinliğimi anlatmaya kelimeler yetmez. Onu Fenerbahçe camiası unutmayacak"

Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün: "Serkan’ın kendini ne kadar sevdirdiğini bu kalabalık gösteriyor. İnsanlar hayata iyi davranırsa cenazesi böyle kalabalık oluyor. Bu kalabalıkta bunun en iyi göstergesi. Camiamızın başı sağolsun."

Esat Yılmaer: "Çok önemli bir dostu, arkadaşı, kalbi sevgiyle değeri kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Söyleyecek söz bulmakta zorlanıyorum. Başımız sağolsun"

Eski Asbaşkanlarımızdan Cihan Kamer: "Çok uzun süre hizmetler etmiş bir ağabeyimizdi, kalanlara Allah sabır versin. Bütün camianın başı sağolsun"

Başkan Vekilimiz Abdullah Kiğılı: "Yaklaşık 40 senedir tanıyorum. Çok güzel bir insandı. Acımız hakikaten çok büyük.  2 gündür sıkıntı içindeyiz. Başımız sağolsun. Daha çok hatırlanacak bir isim"

Cenaze namazının ardından dualar edildi ve merhumun cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa defnedilmek üzere cenaze aracına kondu. 

Serkan Acar toprağa defnedildi
Ardından ceneza aracı ile Karacaahmet Mezarlığı’na getirilen Serkan Acar'ın naaşı yoğun kalabalığın dualarıyla toprağa defnedildi. Merhum Serkan Acar için ayrıca bu akşam saat 20.00’de Faruk Ilgaz Tesisleri’nde kulüp tarafından bir mevlit okutulacak.