"seviyemizin Altinda Oynadik"

04.11.2011

"seviyemizin Altinda Oynadik"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, son 10 dakika hariç maçın genelinde seviyelerinin altında oynadıklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Öncelikle rakibi tebrik etmemiz gerekir. Sivasspor kendi oyunlarını bize çok iyi şekilde dikte etti. Son 10 dakika hariç de istedikleri gibi oynadılar. Bizim buna direnç göstermemiz gerekiyordu. Dirençsiz bir takım halindeydik. Problemleri aramızda konuşacağız. Arka arkaya maçı arkadaşlarımla birlikte seyredeceğim. Ama Sivasspor’un da hakkını teslim etmek gerekli. 1. dakikadan itibaren sahanın her tarafında büyük baskı uyguladılar. Uzun zamandır iyi ve sıkıntılı maçlar da oynadık ama bir maç boyunca –son 5 ve 6 dakika hariç- bu kadar seviyemizin altında oynadığımız bir maçı uzun zamandır oynamadık" dedi.

Karabükspor ile Sivasspor maçında gösterilen performansları değerlendiren Aykut Kocaman, "Pazartesi günü oynadık son maçımızı. Fiziksel yorgunluktan bahsetmek doğru olmaz normal şartlarda. Ancak zihinsel olarak yorgunluk var mı derseniz, var gözüküyor. Çünkü Fenerbahçe takımı bu değil. Geçen hafta 10 kişiyken 13-14 kişi gibi oynuyorsunuz, bugün 11 kişiyle 10 kişi gibi bile değildik. Karabük ve Sivas maçı arasında tam ters bir ilişki oldu. Karabük maçında kendi oyunumuzu dikte etmek için müthiş mücadele vardı saha. Bugün ise biz, Karabük’ün bizim karşısında olduğu gibi rakibe karşılık veremedik. Temel problem fizikselden ziyade zihinsel.. Milli maç arası bu sıkıntıyı hafifletmek için çok doğru bir zamanda geldi" diye konuştu.