Sezer: "bu Sezon, Önümüzdeki Sezonun Telafisi Olacak"

04.04.2012

Sezer: "bu Sezon, Önümüzdeki Sezonun Telafisi Olacak"

Oyuncumuz Sezer Öztürk, bu sezon yaşadığı sakatlıklar dolayısıyla yeterince Fenerbahçe forması ile sahaya çıkamadığını belirtti ve gelecek yıl içinse; "Önümüzdeki sezon bu sezonun telafisi olacak. Bu sezon benim için bitti sayılır. Tatilde de çalışmalarıma devam ederek, yeni sezona en iyi şekilde başlangıç yapmak istiyorum" dedi.

Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan "Günün Röportajı" programına konuk olan Sezer Öztük, sağlık durumundan gelecek yıl ki hedeflerine, Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansından, play-offlardaki maçlara kadar bir çok konuya değindi.

Taraftarlardan gelen soruları da yanıtlayan Sezer, öncelikle bu sezon içinde 2 büyük sakatlık yaşadığını belirterek, "Buraya gelene kadar kas sakatlığı bile yaşamadım ama burada aynı sezon içinde iki büyük sakatlık yaşadım. Uzun bir aradan sonra çalışmalara yeni başladım. Ben ameliyattan sonra yaklaşık 5 hafta Almanya’da kaldım. Takım arkadaşlarımın hepsi beni aradı. Hepsi geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Aykut hocam ve yöneticilerimiz de aradı. Bunları unutmayacağım. Sağlığım el verdiğim sürece bunları geri ödeyeceğim. Bu arada sakatlığım tamamen geçti diyebilirim ancak kuvvetlendirme çalışmalarım devam ediyor. Tam hazır hale geldiğimde ise maalesef lig bitecek. Çalışmalarıma tatilde de devam ederek, yeni sezona en hazır şekilde girmek istiyorum " diye konuştu.

Rekabetin başarıyı getirdiğine dikkat çeken Sezer Öztürk, "Büyük takımlarda, rekabette büyük olur. Ben buradaki rekabeti Fenerbahçe’ye gelmeden önce de biliyordum. Rekabet bu takıma başarıyı getiriyor. Takımda ne kadar mücadele,  ne kadar kaliteli oyuncu olursa, takım o kadar güçlü olur.  Kendime güveniyorum. Sağlığıma kavuştuktan sonra rekabete hazırım. Tabi önce sağlık. Önümüzdeki sezon inşallah bunun telafisi olacak. Önümüzdeki sezonda en kısa zamanda formayı alıp onu taşımak istiyorum" şeklinde konuştu.

Bu büyük  Fenerbahçe camiasına faydalı olan bir oyuncu olmak istediğini belirten Sezer, bu sene yaşanan sıkıntılara değindi ve bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

"3 Temmuz’da başlayan süreçten sonra yaşananlar hiç kolay değil. Biz oyuncular ve teknik heyet bunun ne kadar zor bir süreç olduğunu daha iyi biliyoruz. Bende bu süreçten etkilenen en büyük mağdurlardan biriyim. O süreç beni psikolojik olarak da etkiledi. Yaşananlar kolay durumlar değil.  Bizimde ailemiz var. Onların o üzüntüsünü görmek bizi daha da üzdü. Futbolda kafan rahat olması ve huzurlu olman gerekiyor. Bu ortamdan geçtikten sonra kendini kolay kolay futbola adapte olamıyorsun. Özellikle Topuk Yaylası’nda hocamızın, teknik heyetimizin ve futbolcu arkadaşlarımızın bizi gecenin geç saatlerinde karşılamasını hayatım boyunca unutamayacağım. Gece uyuyamadım. Gözlerim doldu."

Takım arkadaşlarının hepsinin birbirinden değerli oyuncular olduğunu söyleyen Sezer, herkesle iyi anlaştığını belirtti.

Play-offta kendilerini zor maçlar beklediğine dikkat çeken oyuncumuz, "Play-Off zor geçecek. Hepsi birbirinden zor maçlar  ama ben takımım adına çok umutluyum. Her zamanki gibi şampiyonluğun en büyük adayı biziz. Fenerbahçe yarıştığı kulvarlarda hep şampiyonluğa oynar" dedi.

Uzun süre sahalardan uzak kalmasının içinde burukluk oluşturduğunu söyleyen Sezer, "İçimde öyle burukluk var ki her hafta aynısını düşünüyorum. Takım arkadaşlarım sahada oynarken onlara yardımcı olamamak beni üzüyor" diye konuştu.

Avrupa’da özellikle altyapıdaki çocuklara çok daha iyi futbol eğitimi verildiğini ifade eden Sezer, Türkiye’deki futbol altyapı eğitimini ise şöyle değerlendirdi:

"Avrupa’da verilen altyapı eğitimi burada yok. Almanya’da futbola başladığın ilk günden beri disipline uymak zorundasın. Burada biraz daha hatır gönül işleri var. Ne kadar iyi olursan ol oraya ayak uydurmak zorundasın. Almanya’nın dışında Hollanda sistemi inanılmaz. Ben özellikle Almaya futboluna hayranım. Oradaki disiplin ve çalışma koşuları çok iyi."

Fenerbahçe’nin küme düşmediğini ve düşmeyeceğini belirten Sezer, "Fenerbahçe’nin küme düşmesi gibi bir şey söz konusu değil. Onun için varsayımlara konuşulmaz. Düşmedik, düşmeyeceğiz de. Fenerbahçe’nin haksız olduğu bir ortamda yok. Küme düşmeyi düşünmenin da anlamı yok" dedi.

Hayalinin Fenerbahçe forması altında şampiyonluk kupası kaldırmak olduğunu belirten Sezer, İniesta ve Alex’in hayranı olduğunu ifade etti. 

Boş zamanlarında sinemaya gitmeyi ve ailesi ile vakit geçirmeyi sevdiğini söyleyen Sezer, hayatında ise dürüstlüğü çok önem verdiğini belirtti.

En beğendiği takımın Barcelona, en beğendiği futbol sisteminin de 4-3-3 olduğunu belirten Sezer, son olarak da Fenerbahçe taraftarına övgü dolu sözlerde bulundu.Takımına kaybettiği zaman bile destek veren taraftarlara teşekkür eden Sezer, play-off öncesi ise taraftarlara şöyle seslendi:

Taraftarlarımız her zaman olduğu gibi Takımımıza play-offlarda da aynen destek versinler. Bu kulüp, bu takım ve bu taraftar her şeye eğer. Zor bir süreçten geçtik. Verdikleri destekten dolayı hepsine teşekkür ederim."