Sezer Öztürk: "göreve Hazirim"

21.03.2013

Sezer Öztürk: "göreve Hazirim"

Uzun süredir yaşadığı sakatlık nedeniyle takımdan ayrı kalan Sezer Öztürk, Aykut hocanın görev verdiği takdirde takıma faydalı olmak istediğini belirtti.

Sezer Öztürk Fenerbahçe Televizyonu’na yaptığı açıklamada, sakatlık sürecine ve Fenerbahçe’nin 3 kulvarda sürdürdüğü mücadeleye değindi.

Sakatlık sürecinin ardından artık kendisini hazır hissettiğini söyleyen Sezer,  "2 aylık sakatlık süreci vardır. Yaklaşık 1 aydır takımla birlikte çalışıyorum. Milli maçlar arası da benim için çok iyi fırsat oldu. Takıma 3 gün izin verildi. Arayı biraz daha kapattığımı düşünüyorum. Yüzde 80-90’lara ulaştığımı düşünüyorum. Oynadığım sürelerde iyi işler yaptım. Daha yüzde yüz performansıma ulaşamadım ama skora önemli katkı yaptığımı düşünüyorum. Karabük maçında maalesef bileğim kötü burkuldu. 2 ay gibi bir zaman takımdan uzak kaldım. Şimdi tekrar toparladım. Hoca görev verdiği zaman takıma faydalı olmak istiyorum. Bu dönemde her futbolcuya ihtiyaç var" dedi.

Türkiye’de 3 kulvarda yoluna devam eden tek takım olduklarının altını çizen Sezer, "Türkiye’de 3 kulvarda ilerleyen tek takımız. Antalyaspor maçı ile tekrar şampiyonluk potasına girdik. Şampiyonluk yarışına ortak olduk. Galatasaray’la  içeride oynayacağız. O maçı da kazanırsak, aradaki fark 1 puana düşer. Tüm maçlara; maç- maç bakmak gerekiyor" diye konuştu.

UEFA çeyrek final karşılaşmasındaki rakipleri Lazio’yu değerlendiren Sezer Öztürk sözlerini şu sözlerle tamamladı:

"Lazio güçlü takım ama o eski Lazio değil artık. Ama Lazio her zaman Lazio’dur. Zor kura. Arkadaşlarım inşallah alınlarının akıyla o turu geçecek"