15.10.2012

Siirt'te Fenerbahçe Coşkusu

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Kulübümüzün sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Anadolu’da basketbolu sevdirmek amacıyla Siirt’e geldi.

Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanımız Tahir Perekli, eski Başkanvekilimiz Nihat Özdemir ile eski Asbaşkanlarımzdan Murat Özaydın’lı da Siirt’e gelen yöneticilerimiz arasında yer aldı.

Siirt Valiliği, Siirt Üniversitesi ile Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla kentte ağırlanan Fenerbahçe Ülker’de basketbolcular ile idari ve teknik heyet,  Siirt Havaalanı ve kent merkezinden coşku ve tezahüratlarla karşılandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sabah saatlerinde kalkan özel bir uçakla Siirt’i hareket eden Fenerbahçe Ülker, öğle saatlerinde bu kente ulaştı. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler ise kafileden ayrı özel bir uçakla Siirt’e gitti. Takımımız, Siirt Havaalanı’nda Siirt Polis Gücü genç takımı oyuncuları ve ilköğretim öğrencileri tarafından, pankartlar, tezahüratlar ve çiçeklerle karşılandı. Daha sonra polis eskortu eşliğinde kent merkezine gelen Takımımız, Güres Caddesi’nde otobüsten inerek Siirtlilerle bütünleşti. Güres Caddesi’ndeki kısa yürüyüş sırasında Siirtliler Fenerbahçe lehine tezahüratlar yaptı; teknik ve idari heyetimiz ile oyuncularımıza sevgi gösterilerinde bulundu, onlardan imza alıp hatıra fotoğrafı çektirdi.  Yürüyüşün ardından kent merkezinde bir lokantaya geçen Takımımız, burada Siirt’in meşhur lezzeti ’Büryan Kebabı’nın tadına baktı. Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç da yemekte kafilemize eşlik etti.

Tam kadro Siirt’e gelen olan Fenerbahçe Ülker’de Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Kemal Dinçer, Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş ve Takım Menajeri Serdar Apaydın da yer bulunuyor.

Yemeğin ardından Takımımız Siirt Öğretmenevi’nde istirahata çekilecek. Bu sırada Başantrenörümüz Simone Pianigiani ve Takım Kaptanımız Ömer Onan Siirt Üniversitesi’nde bir panele katılacak. Enerbahçe Ülker saat 18.00’de Atatürk Spor Salonu’nda Siirt Şöhretler karması ile bir dostluk maçı yapacak. Bu maçın ardından kafilemiz, akşam saatlerinde, İstanbul’a gitmek amacıyla Siirt’ten ayrılacak.