Simon Kjaer: "kazandiğimiz İçin Çok Mutluyum"

13.12.2015

Simon Kjaer: "kazandiğimiz İçin Çok Mutluyum"

Danimarkalı oyuncumuz Simon Kjaer, Medipol Başakşehir’in defansif anlamda iyi organize olduğunu söyledi ve kazandıkları için mutlu olduğunu ifade etti.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Simon Kjaer, “Zorlu bir karşılaşmaydı. Önemli bir takımla karşılaştık. Bizi fazlasıyla zorladılar. Defansif anlamda iyi organize olan ve kontra ataklara çıkan bir takım. Bu adımı atmamız, sahadan galibiyetle ayrılmamız gerekiyordu ve öyle de oldu. Kazandığımız için çok mutluyum” dedi.


Futbolda oyun içinde oyuncuların tartışmaları ve birbirlerini uyarmaları gerektiğini ifade eden Danimarkalı oyuncu, “Futbolda bazen tartışmalı, bazen birbirimizi uyarmalıyız. Bizde takım arkadaşlarımızla bunu yapıyoruz. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Birbirimizi düzeltmemiz lazım ki aynı hataları yapmayalım. Bu durumu fazla dramatize etmeye gerek yok” diye konuştu.
 

UEFA Avrupa Ligi’yle ilgili değerlendirme yapan Simon Kjaer, “Bizim için öncelikle gruptan çıkmak önemliydi. Yolumuza devam etmek istiyoruz. Zor maçlar ve zorlu rakipler bizi bekliyor. Bu yüzden futbol oynuyorum. Negatif nokta yok. O tura başlayabilmek için şu anda sabırsızlandığımı söyleyebilirim” şeklinde konuştu.