Simone Pianigiani: "asil Şimdi Başliyor"

26.12.2012

Simone Pianigiani: "asil Şimdi Başliyor"

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Pianigiani, Euroleague’de gerçek şampiyonanın Top 16 turuyla birlikte başlayacağını söyledi.

Top 16 grubundaki ilk maçında, 28 Aralık Cuma günü deplasmanda Barcelona ile karşılaşacak olan Fenerbahçe Ülker’de hazırlıklar devam ederken, Simone Pianigiani Resmi İnternet Sitemize açıklamalar yaptı.

Rakip Barcelona ve grubu değerlendiren Pianigiani, "Top 16’ya Barcelona ile başlamak güzel bir başlangıç olacak. Barcelona takımı, Euroleague şampiyonu olmak için kurulmuş bir takımdır. Euroleague’in ilk iki ayında müthiş rekor kırdılar.Bu tarz maçlar oynamak çok hoşumuza gidiyor. Top 16 gerçek şampiyonanın başlangıcı. Orada olmak çok güzel. Rekabet etmek istiyoruz. Bu gruptaki en zor maçımız olacak. Elimizden geleni yapacağız.  Gruptan 4 takım çıkabilecek. Her maçı çok iyi oynamamız gerekiyor. Sonuna kadar neler olur kimse bilemez, yaşayıp göreceğiz, çünkü çok dengeli bir grup. Biz takım olarak sağlıklı olmaya başladık. Her şeyimizle çalışmamız gerekiyor. Önümüzdeki haftalarda inşallah seviyemiz daha da yükselecek. Bu çok güzel bir test olacak ama zor bir test olacak. Biz her gün daha da iyi olacağız" dedi.