Simone Pianigiani: "başimizi Dik Tutup, İyi Konsantre Olmaliyiz"

09.01.2013

Simone Pianigiani: "başimizi Dik Tutup, İyi Konsantre Olmaliyiz"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Simone Pianigiani, Maccabi’nin kendi evindeki maçlarda hep özel performanslar sergilediğini hatırlatarak, bu ekiple zihinsel olarak zor bir maça çıkacaklarını söyledi.

THY Euroleague Top 16 F Grubu 3. hafta maçında, 10 Ocak Perşembe günü deplasmanda Maccabi Electra Tel Aviv ile karşılaşacak olan Fenerbahçe Ülker’de İstanbul etabı hazırlıkları tamamlanırken; Resmi İnternet Sitemize açıklamalar yapan Pianigiani, tekrar toparlanmak için başlarını dik tutup Maccabi maçına iyi konsantre olmaları gerektiğini söyledi.

Maccabi’nin de kendileri gibi Top 16’ya iki mağlubiyetle başladığını belirten Pianigiani, "Euroleague’in en önemli takımlarından birisiyle oynayacağız. Top 16’da iki mağlubiyetle bizimle aynı durumdalar ama onlar bu tura, grubu 1. pozisyonda bitirerek çıktılar. Kendi evlerindeki maçlarda hep özel bir performans sergilerler. En son ne zaman üst üste iki maç kaybettiler, hatırlamıyorum. Zihinsel olarak zor bir maç olacak. 2 mağlubiyet ve bozulan morallerden sonra, tekrar toparlanmak için iyi bir adım olacak bizim için. Başımızı dik tutup iyi konsantre olarak bu maça çıkmamız gerekiyor. Deplasmandaki diğer maçlarımız gibi bu maçta da hedefimiz, maçın sonuna kadar hakim olmaya çalışmak ve iyi savunma yapmak" dedi.