Simone Pianigiani: "bizim İçin Final Maçiydi"

13.12.2012

Simone Pianigiani: "bizim İçin Final Maçiydi"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş antrenörü Simone Pianigiani, yeni bir takım olmalarına rağmen iyi bir başarı ortaya koyduklarını belirterek, "Bizim için final maçıydı. Sayı attık ama sayı da yedik" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Simone Pianigiani, "Bizim için final maçıydı. Mapooro Cantu inanılmaz başladı. Her sayıyı attılar ve bizim her kaybımızı değerlendirdiler. Yarıya avantajla geldik. İkinci yarıda da iyiydik. Hem hatalarımız, hem iyi hareketlerimiz oldu. En önemlisi, yeni bir takım olarak zihinsel anlamda çok iyi bir başarı ortaya koyduk. O yüzden benim için çifte zafer oldu" ifadelerini kullandı.

Başlangıçta çeşitli aksiliklerin olmasına rağmen herkesin çok fazla emek verdiğini de belirten Pianigiani, "Kemal Dinçer başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Her şeye sıfırdan başladık. İnanılmaz problemlerle başladık. Önemli sakatlıklar oldu. Sıfırdan başlamak zordu. Hiçbir zaman tam takım olamadık, eksiklerimiz vardı. Herkes inanılmaz emek verdi. Bu akşamki kazançta herkesin emeği var. Zamana ihtiyacımız vardı. Buna mecburduk. Böyle bir arenada, böyle bir taraftara 7 maç daha hediye etmek istedik ve bunu başardık’’ açıklamasında bulundu.

Top 16 turu için transfer düşünüp düşünmediği şeklindeki soruya ise,’’Durumlara bakacağız. İncelememiz gerekiyor. Herkesin durumuna, formuna bakacağız. Fiziksel durumdan daha çok zihinsel durumlara bakacağız. Organizasyon stresli oldu ve oyuncular da iyileşme aşamasında stres yaşadılar. Zihinsel olarak iyi olmamız gerekiyor’’ şeklinde cevap verdi.