Simone Pianigiani: "caja Laboral Maçi Dönüm Noktasi Olabilir"

17.01.2013

Simone Pianigiani: "caja Laboral Maçi Dönüm Noktasi Olabilir"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Simone Pianigiani, Caja Laboral maçının kendileri için bir dönüm noktası olabileceğini söyledi ve seyirci desteğiyle birlikte bu maçta alınacak bir galibiyetin sadece sıralama için değil, sezonun geneli adına da çok önemli olduğuna dikkat çekti.

THY Euroleague Top 16 F Grubu 4. hafta maçında, 18 Ocak Cuma günü, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da İspanyol takımı Caja Laboral ile karşılaşacak olan Fenerbahçe Ülker’de bu maçın hazırlıkları tamamlanırken; Başantrenör Simone Pianigiani ve oyunculardan Ukos Tripkovic, Resmi İnternet Sitemize maçla ilgili açıklamalar yaptı.

Top 16’da Fenerbahçe Ülker’in ilk 3 maçta 3 mağlubiyet, Caja Laboral’in ise 3 galibiyeti bulunduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Pianigiani, "İki takımın da farklı durumda olduğu bir andayız. Caja Laboral 3 galibiyetle grubun lideri. Bir önceki grupta da birçok galibiyeti bulunan Caja Laboral için bu durum, Euroleague’de üst üste bir çok galibiyet anlamına geliyor. Biz şu anda kendimize olan güvenimizin biraz sarsıldığı bir dönemdeyiz. Mağlubiyetlerimiz oldu. Maçların kritik anlarında tedirginlikler yaşıyoruz. Bu maç dönüm noktası olabilir bizim için. Taraftarımızın desteğiyle kendimize güvenle oynarsak, şu anki durumu tersine çevirebiliriz. Caja Laboral, fiziksel ve oyun stili olarak çok zorlu bir rakip ama Top 16’da bu çok normal. Oyuncularımın, yarınki kritik maçta çözüm bularak oynamalarını diliyorum. Bu galibiyet sadece sıralama için değil, aynı zamanda genel olarak sezon adına da çok önemli" dedi.

Tripkovic: "Kazanmak için elimizden geleni yapacağız"

Fenerbahçe Ülkerli oyunculardan Uros Tripkovic ise yaptığı açıklamada, "Caja Laboral çok güçlü bir takım. Kendi sahamızda seyircimizin desteğiyle kazanmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Kazanmamız, Top 16 için önemli bir galibiyet olacaktır" ifadelerine yer verdi.